MojAndroid

Huawei si patentoval telefón, ktorý bude mať druhý displej spojený s kamerami. Prvá vec, čo mi pri tomto napadla, je riešenie, aké používa Samsung Galaxy Z Flip s jeho selfie hľadáčikom. Patent sa nachádzal na čínskej stránke Národného úradu intelektuálneho vlastníctva, spomína Android Authority. Na fotke môžete vidieť makety potenciálne pripravovaného smartfónu Huawei.

Huawei si patentoval smartfón s displejom a štyrmi fotoaparátmi
Huawei si patentoval telefón s displejom a štyrmi fotoaparátmi

V minulosti sme tu už mali pár zvláštnych renderov, napríklad Xiaomi a jeho telefón, do ktorého vložíte aj slúchadlá. Avšak tento patent je opäť iný level bizarnosti. Kto by už len dával displej do stredu fotoaparátov a prečo? Taktiež nás zaujíma, aké využitia bude mať okrem zobrazovania času alebo funkcie selfie hľadáčika. Možno zobrazí informácie o počasí alebo notifikácie? Prípadne bude slúžiť ako náhrada Always-On displeja? Osobne dúfam, že Huawei nevypustí do sveta telefón s displejom rozdeľujúci fotoaparáty (nevyzerá to dobre).

Samozrejme, je tu aj taká možnosť, že tento patent sa nikdy nedostane do výroby a môže ísť len o experiment zo strany čínskeho výrobcu.

Čínske spoločnosti už dávnejšie eperimentovali s podobnými nápadmi využitia dvoch displejov. Meizu Pro 7 Plus má totiž podobný štýl displeja ako vyššie ukázaný patent od Huawei. Minulý rok vyšla aj Nubia Z20, ktorá mala plnohodnotný displej na zadnej strane mobilu pod fotoaparátmi.

Avšak o tieto smartfóny svet nemal nejako záujem a myšlienka dvoch displejov sa u zákazníkov neuchytila. Predsalen, dva displeje prinášajú dvakrát väčšie riziko poškodenia. Alebo je to lepšie riešenie v prípade, že sa vám jeden displej pokazí?

Náš tip
Americký gigant Oracle údajne rokuje o kúpe čínskej služby TikTok
19.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+