MojAndroid

Spoločnosť Huawei, 3. najväčší výrobca smartfónov na svete, a Pantone Color Institute, popredná spoločnosť v oblasti analýzy trendov v oblasti farieb, oznamujú nadviazanie partnerstva. Cieľom spolupráce je prepojiť svet farieb a najnovších technológií. Úlohou Pantone Color Institute je zapracovať aktuálne farebné trendy do najnovších produktov Huawei.

Pantone Color Institute celosvetovo spolupracuje s množstvom značiek a pomáha im v rámci dizajnovej stratégie naplno využiť pôsobenie farieb na emócie a psychológiu zákazníkov. Pantone Color Institute sa okrem iného zaoberá predpovedaním budúceho smerovania farebných trendov a interpretáciou toho, ako tieto predpovede ovplyvňujú emócie ľudí. Spoločnosť je tiež činná pri stanovovaní farebných variácií a každoročne vyhlasuje PANTONE Farbu roka.

Spoločnosť Huawei, podľa prestížneho rebríčka Best Global Brands 72. najhodnotnejšia značka v roku 2016, si od partnerstva s Pantone Color Institute sľubuje nadviazanie na predchádzajúce úspechy, keď napríklad v minulom roku pokorila míľnik 10 miliónov predaných kusov smartfónov Huawei P9 a P9 Plus.

Richard Yu, CEO Huawei Consumer BG uviedol: „My v Huawei pevne veríme v kolektívnu múdrosť a spoluprácu a toto partnerstvo naším užívateľom umožní vyjadriť seba samého intenzívnejšie skrz univerzálnu reč farieb. Spoluprácu s Pantone Color Institute si vážime a tešíme sa na jej uplatnenie v našich najnovších produktoch.“

Laurie Pressman, Vice President Pantone Color Insitute dopĺňa: „V súvislosti s tým, ako zákazníci čím ďalej viac využívajú farbu ako formu svojho prejavu, vidíme čoraz častejšie jej experimentálne a kreatívne využitie. Farba je skutočne médium, prostredníctvom ktorého sa jednotlivci vyjadrujú. Huawei tento dynamický trend zachytil a vďaka nášmu partnerstvu sa môžeme tešiť, že zákazníkom Huawei prinesieme prostriedok, aby sa mohli odvážne vyjadriť pomocou farieb.“

Ďalšie detaily ohľadom spolupráce Huawei a The Pantone Color Institute budú oznámené na tlačovej konferencii Huawei, ktorá prebehne 26. marca 2017 v rámci MWC (Mobile World Congress) v Barcelone.

25.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+