MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita

Huawei P9 podporuje všetky dôležité štandardy, ktoré by pri zariadení tohto typu a ceny nemali chýbať. Podporuje rýchle WiFi  802.11 ac, ako aj novší štandard Bluetooth 4.2 či LTE Cat6 s rýchlosťou na úrovni 300/50 Mbps. V jednosimkovej verzii, ktorá sa predáva na Slovensku, podporuje aj NFC. Úplnou novinkou je použitie reverzibilného USB konektora typu C, ktorý sa postupne dostáva do čoraz väčšieho počtu zariadení. Huawei dopĺňa konektivitu aj o funkciu WiFi+, ktorá dokáže vhodne kombinovať pripojenie cez WiFi a mobilnú sieť. Ak sa napríklad nachádzate v okolí známej WiFi siete, zariadenie automaticky aktivuje WiFi a pripojí sa k nej. Iným prípadom môže byť ten, keď vám doma na WiFi prestane fungovať internet. Huawei P9 sa v tomto prípade automaticky pripojí do internetu prostredníctvom mobilnej siete.

Huawei P9_recenzia-13

Výdrž batérie

Huawei P9, aj napriek svojej hrúbke len 7 mm, disponuje veľkou 3000 mAh batériou. Tá ho dokáže udržať v chode pomerne dlhú dobu. Ak sa budete obmedzovať a zariadenie využívať len na najnutnejšie činnosti, ako je telefonovanie, posielanie správ a občasné prehliadanie webových stránok alebo posielanie e-mailov, tak vám s prehľadom vydrží aj dva dni. Nám sa však pri našom bežnom používaní s P-deviatkou väčšinou podarilo dosiahnuť výdrž na úrovni 30 a viac hodín s displejom zapnutým v rozmedzí od 3,5 do 4 hodín. Počas nich sme P9 používali najmä na e-mailovú komunikáciu, chatovanie, prehliadanie webových stránok, počúvanie hudby cez Spotify, či na fotenie novým duálnym fotoaparátom. Výdrž je teda na výbornej úrovni a je porovnateľná s inými vlajkovými loďami. Veľmi dobre je na tom Huawei P9 aj so spotrebou v pohotovostnom režime. Ak cez noc necháte mobil bez pripojenej nabíjačky, do rána sa vám vybije len minimálne. Za 8 hodín nám kapacita batérie zvykla klesnúť maximálne len o 1-3 %.

Nabíjanie sa realizuje cez reverzibilný USB konektor, pričom P9 s dodávanou nabíjačkou podporuje aj rýchle nabíjanie. Na 40% svojej kapacity sa batéria dokáže vďaka nej nabiť už do pol hodiny. Nabíjanie bežnou 2A nabíjačkou trvá dlhšie, a to približne 2 hodiny. Výdrž je možné predĺžiť aj vďaka dvom šetriacim režimom – Ultra a Inteligentný. Ultra ponechá aktívne iba základné funkcie hovorov a správ, inteligentný režim automaticky upraví využívanie procesoru a siete pre vyvážený výkon. Výdrž môže ovplyvniť aj počet aplikácií v tzv. chránenom režime, ktoré majú povolené fungovať aj v pohotovostnom režime. Sú to napríklad aplikácie ako Facebook Messenger, Hangouts a podobne, pri ktorých je dôležité, aby upozornenia chodili aj pri vypnutej obrazovke. Nejakú tú hodinku navyše môžete získať aj zapnutím úsporného režimu ROG, ktorý na úkor kvality zobrazenia zmenší rozlíšenie obrazovky na 720×1280 px.

Poznámka: Všimli sme si, že pri nabíjaní vydáva nabíjačka pomerne nepríjemný zvuk. Vzhľadom na to, že sme P9 dostali priamo na predstavení v Londýne, tak môže ísť len o chybu daného kusu, ktorá sa vo vzorkách v bežnom predaji neobjaví. 

Záverečné hodnotenie: Vie zaujať

TIP_redakcie_MojAndroidSK-e1353084798275Nový Huawei P9 nás počas testovania vedel zaujať. Na prvý pohľad vyzerá naozaj veľmi štýlovo a pri používaní je aj dostatočne komfortný. Konštrukčné spracovanie je špičkové a potešia aj inovácie v podobe reverzibilného USB konektora či duálneho fotoaparátu. Práve tým nás deviatka zaujala asi najviac. Vďaka duálnej zostave snímačov vie nový Huawei P9 vytvárať kvalitné zábery. Navyše, fotenie s ním je tak trochu iné a vďaka špeciálnemu čierno-bielemu a ďalším nočným režimom aj zábavnejšie. Samozrejme, fotoaparát má aj svoje muchy. Chýba mu optická stabilizácia a dokonca aj podpora 4K videa, ktorá je pri dnešných vlajkových lodiach už bežnou záležitosťou. Aj kvalitou niektorých fotografií sa stále na konkurenciu, akou je Samsung Galaxy S7, len doťahuje. Vzhľadom na nižšiu cenovku zariadenia však môžeme Huawei P9 bez pochýb zaradiť medzi to najlepšie, čo môžete dnes v segmente fotomobilov dostať. Cena je v porovnaní s konkurenciou navyše priaznivejšia, čo mnohým uľahčí voľbu pri výbere nového smartfónu. Huawei P9 sa predáva za odporúčanú maloobchodnú cenu 549 eur.

Plusy

  • Prémiové spracovanie a dizajn
  • Výborný displej s dobrou čítateľnosťou na priamom slnku
  • Dobrá výdrž na batériu
  • Výborný fotoaparát so zaujímavými nočnými režimami
  • Skvelá funkcia monochromatického fotografovania
  • Nižšia cena ako u konkurencie

Mínusy

  • Hrubým výkonom sa na konkurenciu len doťahuje
  • Chýbajúca podpora pre nahrávanie 4K videí
  • Huawei UI nemusí vyhovovať každému (riešením je Nova Launcher alebo iné alternatívy)

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
20.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+