MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Po boku najlepších

Huawei osadil P deviatku IPS zobrazovacím panelom s veľkosťou 5,2-palca a rozlíšením Full HD. A hoci výrobcovia smartfónov svoje vlajkové lode dnes zvyknú vybaviť panelom s vyšším QHD rozlíšením, Full HD na dnešné pomery ešte stále plne postačuje. Nedostatok pixelov sme pri používaní určite nepociťovali. Zobrazenie je jemné a pochváliť musíme tiež verné farby, výborné pozorovacie uhly a nadpriemerne dobrú čitateľnosť na priamom slnku. Jas displeja sa pritom pri používaní vonku ešte zvýši. V tomto režime “maximálneho” jasu sú však farby už trochu vyblednuté a nie tak kontrastné ako pri priaznivejších svetelných podmienkach. To nám však vzhľadom na zlepšenú čitateľnosť neprekážalo. Podobným režimom disponuje napríklad aj Samsung, ktorý na priamom slnku zvyšuje maximálnu svietivosť a mení aj farby displeja tak, aby boli lepšie čitateľné pri silnom svetle.

Huawei P9_recenzia-14

Čierna nie je tak dokonalá ako v prípade AMOLED displejov, ani v úplnej tme sme však neboli z nej vôbec sklamaní. Kvalitou displeja sa Huawei P9 môže rovnať iným vlajkovým lodiam, aj keď na taký Samsung Galaxy S7 alebo S7 edge, bez ohľadu na rozlíšenie, stále trochu stráca.

Huawei P9 ponúka aj niekoľko nastavení. Pomerne presne sa dá nastaviť teplota farieb, ktorá sa okrem prednastavených profilov (natívne, teplé a studené) dá zvoliť aj v podobe diagramu farebného priestoru. Farby tak môžu byť tónované viac do červenej, zelenej, modrej, zelenej, žltej alebo inej farby. Okrem toho má používateľ na výber aj možnosť zapnúť vyššiu citlivosť dotykovej vrstvy (režim rukavice), ktorá umožní telefón ovládať v rukaviciach. Funkcia podobná Always-on displeju z LG G5 alebo Samsungu Galaxy S7 tu chýba.

Výkon a pamäť: Len sa doťahuje

Vlajkové lode spoločnosti Huawei nikdy nepatrili k vyslovene najvýkonnejším zariadeniam na trhu. Huawei P9 je toho dobrým dôkazom. Hoci ho výrobca vybavil svojim najvýkonnejším 8-jadrovým procesorom Kirin 955, tak na svojich konkurentov sa papierovým výkonom len doťahuje. V benchmarku AnTuTu získal len podpriemerné skóre 98276 bodov, čo je o niekoľko desaťtisíc bodov menej ako v prípade vlajkových lodí spoločností Samsung, LG alebo HTC, ktoré poháňa výkonnejší Exynos 8890 či Snapdragon 820. Huawei P9 sa však rýchlosťou reakcií s nimi môže smelo porovnávať. Práca s ním je rýchla a bez akýchkoľvek problémov zvláda aj používanie viacerých aplikácií súčasne, či prehrávanie Full HD videa. Bez zaváhania je aj prehliadanie webových stránok, či vo všeobecnosti práca s multimédiami a operačným systémom ako takým.

Grafický výkon má na starosti čip Mali-T880 MP4, ktorý v benchmarku 3D Mark Ice Storm Unlimited dosiahol skóre 17443 bodov. To je opäť menej ako v konkurenčných prístrojoch. Aj napriek tomu ale platí, že s Huawei P9 si dnes bez problémov zahráte aj tie graficky najnáročnejšie hry. My sme vyskúšali napríklad Modern Combat 5, či Asphalt 8: Airborne, pri ktorých sme nepozorovali žiadne výraznejšie zaváhania. P9 je na tom dobre aj čo sa týka prehrievania. Teplota ani pri náročnejších úlohách, hraní hier a testovaní výkonu v benchmarku 3D Mark, nepresiahla viac ako 40 stupňov celzia. Ani pri našom bežnom denno-dennom používaní sme výrazný nárast teploty nezaznamenali.

Pri kúpe Huawei P9 platí, že nedostávate to najvýkonnejšie zariadenie dostupné na trhu.  Za zvučnými značkami, ako Samsung, LG, HTC alebo Xiaomi, a ich vlajkovými loďami, zaostáva ale len na papieri a vo výsledkoch benchmarkov. Na používateľský zážitok však tento rozdiel nemá citeľný dopad a P9 tak bez akéhokoľvek ďalšieho váhania môžeme označiť za jeden z najrýchlejších smartfónov súčasnosti. Ak si teda nepotrpíte na tom, aby ste vo svojom vrecku nosili vyslovene najvýkonnejší smartfón na trhu, tak potom môžeme, čo sa rýchlosti reakcií a celkového používateľského zážitku týka, Huawei P9 len odporučiť.

Huawei P9_recenzia-6

Huawei P9 disponuje aj dostatočne veľkou vnútornou pamäťou. Tá ma kapacitu 32GB, z ktorých je pre používateľa dostupných 25GB. Rozšíriteľná je ale aj o pamäťové karty microSD, ktoré môžu mať maximálnu veľkosť do 200 GB. To by už malo postačovať aj tým najnáročnejším používateľom. Vhod príde aj nástroj “čistič úložiska”, ktorý môže vyčistiť dočasné súbory, vyrovnávaciu pamäť, či medzipamäť aplikácií, čím po dlhšom používaní získate späť niekoľko desiatok či stoviek megabajtov úložného priestoru.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

20.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+