MojAndroid

Softvérová podpora zariadenia je rozhodne dôležitou súčasťou aktuálnych Android smartfónov. Teraz však prichádza smutná správa pre majiteľov Huawei P9. Podľa e-mailu priamo od podpory pre zákazníkov Huawei vo Veľkej Británii toto zariadenie už nedostane aktualizáciu na novú verziu systému Android Oreo. Toto konanie výrobcu je minimálne zvláštne, keďže BETA verziu systému Oreo práve na model P9 začiatkom roka už uviedol.

Náš tip
Huawei P9: Ide na to inak | RECENZIA
Náš tip
Huawei MediaPad M5: Povinná jazda | RECENZIA

Huawei P9 nedostane Android Oreo

Model Huawei P9 prišiel na trh ešte pôvodne v roku 2016 so systémom Android 6.0 Marshmallow. Výrobca tak už používateľom ponúkol jednu rozsiahlu aktualizáciu na systém Android 7.0 Nougat. Napriek pôvodne vydanej BETA verzii sa už ďalšej aktualizácie nedočká. Čínsky Huawei to zdôvodňuje tým, že hardvérové obmedzenia môžu viesť k problémom ako “mrznutie” zariadenia či zvýšená spotreba energie. Vzhľadom na hardvérové špecifikácie postihne pravdepodobne rovnaký osud aj majiteľov ostatných verzií ako Huawei P9 Plus a Huawei P9 Lite.

Náš tip
Huawei P20 Pro dostáva vylepšenia fotoaparátu a bezpečnosti smartfónu | AKTUALIZÁCIA

Dostali ste už aktualizáciu na systém vo verzii Android Oreo? Akú verziu systému používate na vašom Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+