MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Použitý 5,2-palcový displej s Full HD rozlíšením kvalitou odpovedá svojej triede. Ponúka dobrú farebnú vernosť, pozorovacie uhly, ako aj maximálny jas, ktorý zabezpečí bezproblémovú prácu na priamom slnku. Zobrazenie čiernej a bielej nedosahuje kvalít P-deviatky, no určite nie sú sklamaním. Väčšina používateľov sa tak nad kvalitou zobrazenia, aj vzhľadom na nižšiu cenu zariadenia, ani nebude pozastavovať.

Huawei P9 Lite-10

Huawei P9 Lite ponúka aj niekoľko nastavení. Pomerne presne sa dá nastaviť teplota farieb, ktorá sa okrem prednastavených profilov (natívne, teplé a studené) dá zvoliť aj v podobe diagramu farebného priestoru. Farby tak môžu byť tónované viac do červenej, zelenej, modrej, žltej alebo inej farby. Samozrejmosťou je aj automatická regulácia jasu, ktorá funguje dobre a spoľahlivo.

Dostatočná výbava aj výkon

Huawei osadil P9 Lite vlastným procesorom HiSilicon Kirin 650, ktorý ponúka až 8 jadier v rozložení 4+4 (štyri pracujú s maximálnou frekvenciou 2 GHz, tie zvyšné sú taktované do 1,7 GHz). Procesoru sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 3 GB (na Slovensku sa predáva verzia s 2 GB pamäte RAM), čo maximálne postačuje aj pre prácu s viacerými aplikáciami na pozadí. Výkonu je dostatok, a hoci vo svojej kategórii je skôr podpriemerom triedy, tak pre väčšinu úkonov bude postačovať. Dokazujú to aj benchmarky AnTuTu a 3D Mark, v ktorých sme namerali hodnoty na úrovni 55 315, resp. 11 545 bodov. To sú mimochodom výsledky, ktoré sú  v porovnaní s P8 lite takmer dvojnásobkom.

S Huawei P9 Lite si teda bez obmedzení pozriete Full HD videá, plynulo zobrazíte webové stránky a na obmedzenia by ste nemali naraziť ani pri práci so systémom. Hoci niektoré úkony trvajú dlhšie ako u vlajkových lodí, tak P9 Lite to vzhľadom na nižšiu cenu nemáme vôbec za zlé. Horšie na tom budú graficky náročné hry, pri ktorých môže už dochádzať k renderovaniu menej kvalitnej grafiky a pri náročnejších scénach aj k sekaniu samotnej hry. Aj napriek tomu by ste si ale mali zahrať väčšinu hier, ktoré nájdete v obchode Play.

Interná pamäť má kapacitu 16 GB, pre používateľa je však prístupných len niečo cez 10 GB. Využiť môžete aj rozšírenie prostredníctvom pamäťových kariet microSD. Aj to ale platí len v prípade, že nedisponujete dual SIM verziou, v ktorej by ste využívali aj druhú SIM – P9 Lite disponuje totižto hybridným slotom, v ktorej je jeden slot určený buď pre pamäťovku alebo SIM kartu. Žiaľ, P9 Lite nepodporuje rozšírenie pomocou externých úložísk, ktoré by bolo možné pripojiť k microUSB konektoru.

Huawei P9 Lite-5

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+