MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Všetko, čo budete potrebovať

Huawei P9 Lite (2017) je skvele vybavené zariadenie aj po stránke pripojenia. Obsahuje všetky štandardné formy pripojenia a až na pár maličkostí bude vyhovovať aj náročnejším používateľom. Ako prvé uvedieme, že telefónu nechýba NFC. Ešte pred rokom či dvomi šlo o častý šetriaci nástroj pri dostupnejších zariadeniach, no dnes túto formu komunikácie ponúkajú aj mnohé dostupnejšie modely. Huawei P8 nie je výnimkou. Samozrejme, nechýbajú štandardné sieťové pripojenia GPRS, EDGE, HSPA s rýchlosťami do 42,2 Mbps a ani LTE cat4 s rýchlosťami do 150 Mbps.

Nájdeme tu Wi-Fi štandardu 802.11 b/g/n, čo je trošku škoda. Privítali by sme aj dual-band pripojenie, no to ešte stále nie je v dostupnejšej kategórii štandardom. Posledný miniatúrny nedostatok vidíme v použitom konektore. Hoci microUSB je stále štandardom a mnohí používatelia, najmä v tejto kategórii zariadení, ho ešte stále preferujú, myslíme si, že už je čas, aby každý nový telefón ponúkal USB-C. Ide o v takmer každom smere lepšie a flexibilnejšie pripojenie. Chápeme, že prechod v tejto kategórii zariadení musí byť postupný, no ak si to budú výrobcovia vravieť naďalej, na novší štandard neprejdú nikdy.

Inak ponúka Huawei P9 Lite (2017) po stránke konektivity všetko, čo by ste od neho očakávali. Bluetooth v4.1, GPS a aj FM rádio. Všetky formy pripojenia počas nášho testovania fungovali skvelo. Signál bol bezproblémový, pripojenie k Wi-Fi takisto. Hovory prebiehali hladko a jasne, čo potvrdila aj druhá strana. Po tejto stránke tak telefónu skutočne nemáme čo vytknúť.

Fotoaparát: Slušné výsledky, pomalá aplikácia

Huawei P9 Lite (2017) je vybavený 12MP hlavným fotoaparátom a 8MP prednou selfie kamerou. Hlavný fotoaparát je doplnený o jednoduchú LED diódu blesku. Aj bez nej si ale poradí vo väčšine svetelných podmienok na približne rovnakej úrovni.

Nejde tak o snímač, ktorý by exceloval za svetla a úplne pohorel v tme. Práve naopak, fotoaparát podával konzistentné výsledky za väčšiny podmienok. Fotografie ale nepatria medzi tie najlepšie. Fotografiám v niektorých prípadoch chýbali detaily a spracovanie farieb je veľmi premenlivé. Napriek tomu sú výsledky minimálne priemerné. Chválime najmä fakt, že v horších svetelných podmienkach sa fotoaparát nepoloží na lopatky ale stále je schopný produkovať slušné výsledky.

Najväčšie výhrady ale máme voči aplikácii fotoaparátu. Tá je síce plná užitočných funkcií a nastavení a jej ovládanie je jednoduché a praktické, no jej rýchlosť nám niekedy robila vrásky na čele. Za vinu to dávame jednoducho slabšiemu hardvéru.

Viackrát sa stalo, že sme museli aplikáciu fotoaparátu úplne vypnúť, pretože jednoducho zamrzla. Časté boli spomalené reakcie. Ani zaostrovaním a rýchlosťou zhotovenia fotografie nepatrí Huawei P9 Lite (2017) medzi elitu, práve naopak – je v týchto smeroch podpriemerný. Ak ale nepatríte medzi náruživých fotografov, telefón vám môže veľmi dobre poslúžiť. Nesklame vás ani za horšieho osvetlenia, akurát s ním niekedy budete musieť byť trošku trpezlivejší.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
31.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+