MojAndroid

Pokiaľ ste majiteľom smartfónu Huawei P8, tak vás možno poteší správa o tom, že toto zariadenie už dostalo OTA aktualizáciu na Android 6.0 Marshmallow. Získali ju však iba používatelia, ktorí sa prihlásili do beta testovania a ani samotná ROM nie je vo finálnej podobe. Ako sa však zdá, všetky veci v nej sú plne funkčné, a tak je vhodná aj na denné používanie. Ak si chcete nový Android na Huawei P8 vyskúšať aj vy, máme pre vás návod.

Ako si nainštalovať Android 6.0 Marshmallow (beta) na Huawei P8

Inštalácia je veľmi jednoduchá a robí sa ako automatický update. Ako prvé si musíte stiahnuť ROM s Androidom 6.0 pre Huawei P8. Keď ju budete mať stiahnutú, na microSD karte vytvorte priečinok s názvom dload. Do neho vložte stiahnutú ROM a prejdite do Nastavenia > Aktualizácie > Miestne aktualizácie a vyberte danú aktualizáciu, ktorú ste stiahli. Tá by sa mala nainštalovať a potom sa smartfón reštartuje.

Upozorňujeme vás však na fakt, že update nemusí prebehnúť hladko. Naše zariadenie sa dostalo do bootloopu a museli sme na ňom obnoviť pôvodný systém. Inštaláciu tak robíte na vlastné riziko. Pre viac informácií o novom systéme Android 6.0 v Huawei P8 navštívte toto vlákno na XDA fóre.

Nový Android 6.0 prináša iba minoritné zmeny. Z ohlasov používateľov je známa väčšia spotreba pamäte RAM, avšak lepší výkon pri hraní hier a veľmi rýchle a plynulé prostredie. Novinkou je aj prepracovanejšia aplikácia fotoaparátu, ktorá prináša niekoľko funkčných noviniek, napríklad vylepšený manuálny režim. Ak si nový Android 6.0 nainštalujete, dajte nám vedieť, aké ďalšie novinky ste v ňom zaznamenali.

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Samuelovi. 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+