MojAndroid

Pred nami je rok 2020 a do nového desaťročia si pre nás nepochybne všetci výrobcovia chystajú revolučné novinky. Medzi ne budú patriť aj modely P40 a P40 Pro, ktoré pripravuje čínsky Huawei. Keďže na verejnosť začali unikať prvé informácie, rozhodli sme sa zhrnúť ich pre vás na jedno miesto. Toto je teda všetko, čo zatiaľ vieme o pripravovaných vlajkových lodiach.

5 fotoaparátov na zadnej strane, budú schopné zázrakov

Ak sa človek pozrie na sériu Huawei P pár rokov dozadu, uvedomí si, že každým rokom na zadnej strane pribúda jeden fotoaparát naviac. Huawei P9 a P10 mali dva fotoaparáty, P20 Pro prišiel s tromi, P30 Pro so štyrmi a inak to ani nebude, že Huawei P40 Pro prinesie päť snímačov na zadnej strane.

Každý rok prinášajú modely Huawei P viac a viac fotoaparátov

Web 9techeleven.com priniesol aj približnú teóriu o tom, na čo by každý z nich slúžil. Podľa neho bude jeden objektív hlavný so širším uhlom záberu, ďalší má byť “filmový” (cinematographic). Nasleduje ToF senzor, periskopický teleobjektív s 10-násobným optickým priblížením a ďalší teleobjektív s 9-násobným priblížením alebo ultra-širokouhlý objektív.

Huawei P40 fotoaparat
Okrem fotoaparátov sa pokúsil web 9techeleven odhadnúť aj dizajn

Informácie o fotoaparátoch neskôr upresnil portál huaweicentral.com. Ten píše, že hlavný objektív SuperSensing bude mať rozlíšenie 64 megapixelov. Ďalej ultra-širokouhlý (cinematographic) objektív, ToF senzor, Long Telephoto (10-násobne priblížený) a Short Telephoto (pravdepodobne 5-násobne priblížený) teleobjektív. Na prednej strane by sa mal nachádzať normálny a širokouhlý objektív v diere displeja.

huawei p40 pro fotovybava
Fotovýbava bude v mnohom podobná poslednej vlajkovej lodi – Mate 30 Pro

Rozdiel medzi modelmi P40 a P40 Pro bude (okrem iných) vo fotoaparáte. Zatiaľ čo P40 Pro dostane dva teleobjektívy (Long a Short Telephoto), P40 sa bude musieť spokojiť s jedným, 5-násobným teleobjektívom. To ale vôbec nie je zlé, pretože rovnakým disponuje predošlá generácia – Huawei P30 Pro.

huawei p40 pro zoom

Čaká nás nádherný, ale nepraktický displej

Model Mate 30 Pro okrem iného prekvapil aj neobvykle zaobleným displejom, ktorý si vďaka podobnosti s vodopádom vyslúžil prezývku “waterfall”. P40 Pro plánuje latku posunúť ešte vyššie. Jeho displej bude pravdepodobne zaoblený vo všetkých 4 rohoch. V kombinácii s bezrámčekovým dizajnom to vyzerá na najkrajší displej roka 2020.

huawei mate 30 pro displej
Už Huawei Mate 30 Pro priniesol pomerne nepraktické riešenie displeja

Takýto displej bude dosť možno nepraktický a neuveriteľne náchylný na rozbitie. Každopádne bude mať rozlíšenie QHD+, záujemcovia môžu počítať aj s 90 Hz frekvenciou. S pomerom strán 20:9 a uhlopriečkou niekde medzi 6,5 a 6,7 palcami pôjde o jeden z väčších displejov. V ľavom hornom rohu sa bude nachádzať diera na dve selfie kamery.

huawei p40 pro displej

Tradične nekompromisný hardvér

Vnútornosti pripravovanej novinky spravia z modelu P40 Pro nekompromisnú mašinu. Srdcom bude procesor HiSilicon Kirin 990 s podporou sietí 5G. Operačná pamäť bude minimálne 8 GB, ale ráta sa aj s 12 GB. Úložisko s kapacitou 128 GB by mohlo byť možné rozšíriť pomocou NM pamäťovej karty.

huawei p40 pro 5g
Pri novinkách P40 a P40 Pro môžeme vďaka procesoru rátať aj s podporou 5G (na fotografii Huawei Mate 20X 5G)

Ďalšou zaujímavosťou hardvéru bude reproduktor, ktorý sa bude nachádzať pod displejom, respektíve v ňom. Poslednou stránkou je softvér. Je takmer isté, že Huawei P40 Pro príde s Androidom 10 zabalenom do nadstavby EMUI 10.1. S najväčšou pravdepodobnosťou bez Google služieb. To ho robí v našich končinách prakticky nepoužiteľným zariadením, podobne, ako Huawei Mate 30 Pro.

GSM Arena informoval o tom, že chystané novinky Huawei P40 a P40 Pro budú pravdepodobne predstavené v marci 2020 v Paríži. Tešíte sa na novinky z dielne Huawei? Ktoré dohady sa podľa vás ešte zmenia a ktoré sú podľa vás presné? Napíšte nám svoj názor do diskusie.

1.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+