MojAndroid

Smartfón strednej triedy Huawei P40 Lite by mal v týchto dňoch obdržať bezpečnostnú aktualizáciu. Informáciu priniesol portál HuaweiCentral.

Systém zostáva aj po aktualizácii vo verzii Android 10

Huawei P40 Lite prišiel na trh v roku 2020 so systémom Android 10, nadstavbou EMUI 10 a bez Google aplikácií. Kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu poskytovať americké technológie Huawei má aj v roku 2022 rovnakú verziu systému. Nadstavba je vo verzii EMUI 10.1. Výrobca tak aspoň prináša bezpečnostné aktualizácie a tá najnovšia pochádza z decembra. Mala by opravovať viacero chýb a zraniteľnosti v systéme a aj nadstavbe.

Decembrová bezpečnostná záplata pre Huawei P40 Lite | Zdroj: HuaweiCentral.com

Aktualizácia softvéru má označenie EMUI 10.1.0.388 a veľkosť 258 MB. Pre jej inštaláciu choďte do sekcie Nastavenia, otvorte položku Systém a aktualizácie, kliknite najprv na Aktualizácie softvéru a následne na Skontrolovať aktualizácie. Ak bude aktualizácia k dispozícii, systém zobrazí okno, kde budete musieť stlačiť ikonku s textom Stiahnuť a inštalovať.

Huawei P40 Lite

Očakávame, že aktualizácia dorazí aj na modely, ktoré boli kúpené na Slovensku. Ak k vám už aktualizácia dorazila, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a je pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Spoločnosť Samsung tento týždeň aktualizovala smartfóny Galaxy Note 10 Lite, Galaxy A72, Galaxy S20 FE 4G a Galaxy A52. Systém Android 12 dostali nedávno Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 obdržal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
Google Fotky zavádzajú možnosť denného limitu nahraných multimédií cez mobilnú sieť

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+