MojAndroid

Na začiatok hneď poviem, že vlastním Huawei P30 Pro, preto ma zaujímalo, s čím novým nás teraz Huawei prekvapí. Prvý dojem – super, aj keď plastová zadná strana nepôsobí “excelentne”, aspoň sa v ruke nešmýka a nebál som sa ho používať aj bez silikónového obalu.

Ide to aj bez Googlu

Pre odomknutie som zvolil odtlačok prstu. Som zvyknutý na P30 Pro, tak som dával prst na displej, ale zvykol som si hneď. No a teraz niečo, na čo som čakal, nainštalovať moje apk bez podpory Google… 

Petal vyriešil všetko, čo som potreboval. Aj v mojom P30 Pro používam AppGalery, takže v tomto som žiadny problém nenašiel. Jediný “zádrheľ” ….Google Pay …dúfam, že sa s tým Huawei dokáže do budúcna nejako popasovať :) 

Čo sa týka displeja, ako normálneho používateľa ma zaujíma hlavne viditeľnosť na slnku, s čím problém nebol a po zvukovej stránke úplne super.

Fotoaparát určite nesklame

Keďže je mojou prioritou fotoaparát, tu som zostal trochu v pomykove. Hneď po rozbalení som urobil snímku, ktorá ma veľmi nezaujala. Doma, pološero….. Večer som skúsil fotiť pri úplnej tme zároveň s mojím P30 Pro, opäť som zostal sklamaný. Samozrejme, že 30-ka urobila úplne neporovnateľný záber. Až pri osvetlenej scenérii telefón ukázal, že fotiť vie. 

Nasledovali 3 upršané dni, kedy som telefón skúšal skôr pri hrách. Nezaváhal. Po pol hodinke náročnejšej hry sa samozrejme trošku zahrial, ale bez nejakých sekaní, všetko fungovalo pekne, plynule. 

Konečne sa vyjasnilo, trochu prituhlo a išiel som vyskúšať 40-ku v zlatej hodinke. Príroda ma prekvapila, všade vôkol všetko biele, a tak som bol zvedavý. Ďalšie prekvapenie doma, fotky bolo treba trošku upraviť, ale bol som nadmieru spokojný.

Skvelý pre bežné používanie

 Tento telefón je pre bežné používanie úplne super, pri fotení, keď sa tomu človek nejak extra nevenuje ,stačí zapnúť umelú inteligenciu a s fotkami netreba ďalej pracovať. Všetko ostatné aj bez absencii Google služieb zvláda na jednotku.

Za tento článok ďakujeme nášmu čitateľovi Igorovi Slobodovi. Článok vznikol v spolupráci s Huawei.

Vlastníte smartfón Huawei bez Google služieb? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť aj vy. Ak bude váš text dobrý, zverejníme ho u nás na www.mojandroid.sk.

14.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+