MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sem spokojní viac, s inými zas o čosi menej.

Nami testovaný Huawei P40 sa však rozhodol nesklamať a ponúka várku kvalitných snímačov, a to ako na zadnej, tak aj na prednej strane.

Huawei P40 má rozhodne kvalitné snímače a povedal by som, že ide o absolútne najlepšiu vlastnosť tohto telefónu. Poďme si ich konkrétnejšie predstaviť.

Fotoaparáty: To najlepšie, čo Huawei P40 má

Modelový rad Huawei P sa už dlhú dobu vyznačuje predovšetkým kvalitnými fotoaparátmi. Trojica snímačov na zadnej strane práve testovanej generácie P40 je jednoducho dychberúca. Primárny senzor Sony IMX700 má 52 MPx, clonu f/1.9 a veľkosť pixelov 1,22 µm.

Na vyhotovovanie fotografií využíva technológiu spájania štyroch pixelov do jedného. Výsledné obrázky tak sú v rozlíšení 13 MP. Za denného svetla na pohľad vyzerajú, ako z hocijakého dobrého smartfónu.

Po priblížení je však badateľných podstatne viac drobných detailov, ako v lacnejších zariadeniach. To pravé orechové prichádza za zhoršených svetelných podmienok. Režim noc v aplikácii fotoaparátu robí priam zázraky.

Fotografie:

Huawei P40 je proste majstrom vo dne i v noci. Ďalším prekvapením je 8 MPx snímač s trojnásobným optickým priblížením. To je možné zvýšiť až na päťnásobný hybridný zoom, respektíve tridsaťnásobný digitálny.

Fotografie z tejto šošovky sú opäť nadpriemerné a so zoomom som sa dokázal poriadne zabaviť. Práve vďaka tomuto snímaču som dokázal vyhotoviť zopár podľa mňa priam ukážkových fotografií, o ktorých by málokto povedal, že pochádzajú zo smartfónu.

Tento teleobjektív je navyše opticky stabilizovaný, a najmä kvôli tomuto faktu bola veľká radosť ho používať. Trojicu uzatvára 16 MPx ultra širokouhlý fotoaparát, ktorý nie je zlý, no z celej trojice ma zaujal asi najmenej. Ide o nevyhnutnú vlastnosť každého novodobého smartfónu a som rád, že je v tomto prípade aj veľmi kvalitná.

Nesklamal ma ani v tme, aj vďaka dobrej svetelnosti f/2.2. Video je možné nahrávať až v 4K v 60 fps a musím uznať, že som v ruke ešte nemal telefón, ktorý by urobil podarenejšie video. Je úžasné, aký skvelý fotomobil z dielne Huawei v tomto roku vyšiel.

Testovacie video:

Som rád aj za možnosť zmeny všetkých šošoviek počas natáčania. Divák si nemusí pritom všimnúť takmer žiadnu zmenu. Ostrenie je bezchybné, tak ako aj všetko z pohľadu na fotoaparáty. Appka fotoaparátu navyše disponuje rôznymi zaujímavými režimami fotografovania a nahrávania videí.

Za zmienku stojí úžasný režim noc, profesionálny režim s možnosťou uzávierky do 30 sekúnd, nahrávanie dvojitého videa s pohľadmi z dvoj objektívov, super spomalené video o snímkovej frekvencii 960 fps, režim super makro, časozberné snímanie, AR objektív, panoráma, monochromatický mód a omnoho viac.

Parádny prístroj pre milovníkov mobilnej fotografie. Na prednej strane u prítomné dve kamery, pričom tá primárna tu je na “selfies” a musím opäť vyzdvihnúť, že ide o jednu z najlepšie fotografujúcich predných kamier, s ktorými som mal čo dočinenia. Má 32 MPx, svetelnosť f/2.0 a výsledky z nej sa mi hrozne páčia. Nesklame dokonca ani za horšie osvetlenia.

Vedľa nej je potom prítomný aj IR senzor na odomykanie pomocou tváre. Za mňa je najdôležitejšou vlastnosťou smartfónu zostava fotoaparátov, a práve preto by som Huawei P40 bol ochotný vlastniť. K tomu všetkému ešte ten dizajn – to je teda telefón! Ach, tie chýbajúce Google služby.

Pochváľte sa svojimi fotografiami z Huawei P40

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Huawei P40? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Huawei AppGallery sa rozrastá o ďalšie slovenské aplikácie | Kompletný zoznam
10.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+