MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Výborná výdrž a expresné nabíjanie

Huawei P30 síce prichádza v kompaktnejšom tele ako jeho väčší brat, no má to aj svoje nevýhody. Tou je napríklad nižšia kapacita batérie na úrovni 3650 mAh. Vďaka modernému čipu a skvelej optimalizácii systému sme však aj s touto batériou boli schopní dosiahnuť vynikajúcu výdrž na jedno nabitie, ktorá iba o kúsok zaostáva za P30 Pro.

My sme ani raz nemuseli telefón nabíjať v priebehu dňa, práve naopak, večer nám spravidla ostávalo okolo 50 % batérie. Na vzorovom príklade vidíme náročný deň, kedy sme telefón používali so 4 hodinami zapnutého displeja. Tradične sme v ňom mali dve SIM karty, neustále zapnuté mobilné dáta, Wi-Fi, bluetooth, NFC a GPS a synchronizovali sme množstvo účtov a sociálnych sietí.

Na konci dňa nám stále ostávalo 35 % batérie, čo by v preklade znamenalo približne 6 hodín zapnutého displeja na jedno nabitie. Telefón sme pritom vôbec nešetrili, využívali navigáciu Waze, robili veľa fotografií a naplno využívali všetky jeho funkcie.

Keď už prišiel čas na nabíjanie, boli sme extrémne milo prekvapení. Miesto 40W nabíjačky, ktorú nájdeme pribalenú k modelu P30 Pro, tu nájdeme “iba” 22,5W Super Charge nabíjačku, akú Huawei kedysi balil k svojim vlajkovým lodiam. Vzhľadom na nižšiu kapacitu batérie sa však ukázalo, že telefón patrí k absolútnej špičke na trhu, teda aspoň čo sa týka nabíjania. Telefón sa nabil z 0 % na 100 % za 1 hodinu a 18 minút, pričom priebeh bol nasledovný:

 • 15 minút – 30 %
 • 30 minút – 56 %
 • 45 minút – 78 %
 • 60 minút – 92 %
 • 100 % – 1:18 hod

Vďaka tomu sa nemusíte obávať ani situácií, kedy máte na nabíjanie skutočne málo času. Za pol hodinu nabijete telefón na viac ako 50 %, čo je vynikajúca hodnota a pomôže vám to v tých najkritickejších momentoch. Tie ale nenastávajú veľmi často, pretože telefón má skutočne dobrú výdrž a zväčša ho budete nabíjať buď v noci, alebo keď sa nebudete nikam ponáhľať.

Huawei P30: Záverečné hodnotenie

Huawei P30 bude zrejme navždy v tieni svojho väčšieho brata. Jeho fotoaparát je natoľko zaujímavý, že keď sa povie “P30”, väčšine ľudí zíde na um práve 5-násobný optický zoom. O to krajšie prekvapenie pre nás bolo, keď sme začali používať P30-ku a zistili sme, aký je to výborný telefón.

Nielenže za svojím bratom v mnohých smeroch nezaostáva, ponúka ešte aj čosi navyše. Kompaktnejšie rozmery, displej bez zahnutých hrán či 3,5mm jack pre slúchadlá sú výhody, ktoré mnohí používatelia určite ocenia. Tých nevýhod nie je veľmi veľa, najväčšmi nás však mrzí nenaplnený potenciál fotoaparátu, ktorý zaostal za našimi očakávaniami. Aj napriek tomu však ide o vynikajúci telefón, ktorý konkuruje tým najlepším, aj keď stojí o stovky eur menej.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.5

Huawei P30

Huawei P30 je možno v tieni svojho veľkého brata, no o to viac pozornosti si zaslúži. Hoci za modelom s prívlastkom "Pro" v niektorých smeroch zaostáva, v iných ho dorovnáva či dokonca predbieha. Menší displej je pre mnohých výhodou, ako aj ploché hrany na bokoch obrazovky. Prítomnosť 3,5mm jacku pre slúchadlá je obrovskou výhodou. Tou najväčšou pridanou hodnotou je však minimum kompromisov - krásny displej, špičkový výkon a prémiový dizajn zdobia toto zariadenie. Fotoaparát má množstvo funkcií a skvelé možnosti priblíženia či oddialenia, no chýbajú lepšie vlastnosti v horších svetelných podmienkach, ktoré sú už pre smartfóny série P typické. Celkovo však ide o vynikajúce zariadenie, ktorého nižšia cena môže byť obrovským lákadlom pri rozhodovaní sa o kúpe nového zariadenia.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Krásna OLED obrazovka
 • Ploché hrany displeja
 • Skvelý výkon
 • 3,5mm jack
 • Výborná výdrž a expresné nabíjanie

 • Nepraktický slot na NM karty
 • Horšie fotografie v náročnejších podmienkach
 • Iba jeden reproduktor, ktorý sa ľahko zakryje
10.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+