MojAndroid

Huawei P30 Pro bol predstavený včera v Paríži a redakcia MojAndroid.sk pri tom nesmela chýbať. Rovnako ako minulý rok, aj tentokrát sa výrobca zameral na to, aby najnovšia vlajková loď produkovala čo najlepšie fotografie. V prípade modelu P20 Pro sa to podarilo, ocenili sme hlavne nočné fotografie. Tie sú jednoznačne najlepšie spomedzi smartfónov vôbec. P30 Pro pokračuje v šľapajách predchodcu a pridáva niekoľko zaujímavých noviniek.

Náš tip
Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+: Ktorý je kráľom fotomobilov počas dňa? | FOTODUEL
Náš tip
Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+: Ktorý je kráľom fotomobilov v noci? | FOTODUEL

Mieri na vrchol

Minuloročný model obsahoval 3 fotoaparáty na zadnej strane, ten aktuálny pridal štvrtý. Jedná sa o ToF senzor, ktorý zachytáva informácie o hĺbke poľa a umožňuje mimoriadne precízne rozčlenenie obrazu. Vďaka presnému meraniu vzdialenosti snímač dokáže simulovať viacero úrovní bokeh efektu – od zaostreného pozadia až po krémové rozostrenie v štýle Leica.

Hlavný snímač disponuje vysokým rozlíšením až 40 megapixelov, optickou stabilizáciou obrazu a clonou f/1.6. Sekunduje mu ultra širokouhlý objektív s 20 MP rozlíšením a clonou f/2.2, tretí je teleobjektív s clonou f/3.4 a optickou stabilizáciou obrazu. Ten ponúka päťnásobné optické alebo 10-násobné hybridné priblíženie.

Kvality fotoaparátu už stihol otestovať aj portál DxOmark, v ktorom získal tento smartfón 112 bodov a zaradil sa tak na prvé miesto pred Huawei Mate 20 Pro so 109 bodmi.

My sme neváhali a priamo v Paríži sme urobili s horúcou novinkou niekoľko fotografií za rôznych svetelných podmienok. Fotografiám nechýbajú detaily, farebné podanie je výborné a nočné zábery patria opäť medzi to najlepšie.

Testovacie fotografie

Priblíženie a ultra širokouhlý objektív

Širokouhlé objektívy sa v smartfónoch  v poslednom čase využívajú čoraz viac. Ich výhody sú nesporné. V prípade, že sa nachádzate v blízkosti väčšieho objektu, ktorý by ste pomocou štandardného objektívu nemali šancu zachytiť, práve s tým širokouhlým sa vám to môže podariť. Rovnako to platí aj pri skupinových fotografiách a podobne.

Rovnako sa môže hodiť aj kvalitné bezstratové priblíženie. Niekedy sú fotografované objekty ďaleko a bez priblíženia by ste ich len ťažko videli. Našťastie, Huawei P30 Pro disponuje až päťnásobným optickým zoomom, prípadne desaťnásobným hybridným. To je už poriadne priblíženie a ocení ho nejeden používateľ.

Ukážka 50-násobného digitálneho priblíženia

Selfie fotoaparát

V prípade Huaweiu P30 Pro sa môžete tešiť na predný fotoaparát s nadštandardným rozlíšením až 32 megapixelov. Ten sľubuje zachytenie väčšieho množstva detailov a tým pádom ostrejšie fotografie. Nechýba mu ani efekt rozmazania pozadia. Jeho kvality síce nie sú také ako v prípade hlavného fotoaparátu, no v dobrých svetelných podmienkach dokáže vykúzliť veľmi pekné snímky.

Rozlíšenie testovacích fotografií je upravené. Fotografie v pôvodnej kvalite si môžete pozrieť tu.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť, ako telefón fotí za bežných podmienok. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+