MojAndroid

Stalo sa vám, že vám mobil nešťastne spadol a displej sa poškodil? Hľadáte, kde dať svoj Huawei P30 Lite teraz opraviť a obávate sa o to, koľko bude výmena displeja stáť? MojAndroid to za vás zistí. Pozreli sme sa na ceny opravy displeja pre Huawei P30 Lite v najznámejších servisoch.

Huawei P30 Lite

Je obľúbený smartfón, ktorý sa skvele predával nielen u operátorov. Je to jeden z posledných modelov strednej triedy od Huawei, ktorý mal dovolené používanie Google služieb, pretože vyšiel skôr, než bol udelený zákaz. Obsahuje procesor strednej triedy Kirin 710, dá sa zohnať vo verzii so 4 alebo 6 GB RAM, 64 až 256 GB vnútornej pamäte. Má 6,15″ LCD obrazovku s malým výrezom pre 32 MP selfie kameru. Vzadu nájdete až 48 MP hlavný snímač, pri ktorom sa nachádza 8 MP ultra široký snímač a 2 MP snímač hĺbky poľa.

Koľko teda stojí výmena displeja pre Huawei P30 Lite?

Dĺžka opravy a cena je medzi servismi rôzna, záleží to aj od toho, či majú displej na sklade alebo podľa vyťaženosti. Tie časy sú orientačné a tak ich berte prosím s rezervou. Vyberáme najznámejšie servisy, niektoré majú pobočky po celom Slovensku, iné operujú hlavne v Bratislave.

Cena opravy Čas opravy
Fixservis 105 € 1 hod.
PCexpres 115 € 3 hod.
Mobilnyservis 102 € 90 min.
Slovit 99 € 1-2 hod.
Mobilovo 99 € neuvedené
Itcomplet 89 € (neoriginál – OEM) 109 € (originál) 3 hod.

Fixservis nájdete v týchto mestách: Bratislava, Nové Zámky, Prievidza a Nitra.

PCexpres takmer po celom Slovensku (Bratislava, Trnava, Piešťany, Nitra, Prievidza, Trenčín, Banská Bystrica, Martin, Žilina, Poprad, Prešov, Košice).

Mobilnyservis len v Bratislave.

Slovit je v Bratislave, Žiline a v Košiciach.

Mobilovo je taktiež len v Bratislave.

Itcomplet je v Námestove.

Mnohé servisy taktiež umožňujú príjem smartfónov na objednávku prostredníctvom kuriéra, ktorý telefón u vás vyzdvihne a o pár dní vám ho vráti opravený.

Rozdiel v cenách je takmer 20 € a líši sa aj kvalita použitého náhradného dielu (OEM – Original Equipment Manufacturer, teda diel, ktorý nie je priamo vyrobený výrobcom, v našom prípade Huaweiom). Ide aj o to, kde sa vy nachádzate (východniar asi nebude voliť servis umiestnený na západe).

Ochranné príslušenstvo pre Huawei P30 Lite

Ak nechcete riskovať ďalšie poškodenie displeja, odporúčame si chrániť telefón. Napríklad rôznymi krytmi a ochrannými sklami.

Priehľadný silikónový kryt s čiernymi okrajmi
Peňaženkový kryt modrý
Odolný ochranný kryt čierny
Ultratenký zadný kryt červený
Ochranné tvrdené sklo
20.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+