MojAndroid

Najnovšie smartfóny spoločnosti Huawei bežia na systéme Android 10 s nadstavbou EMUI 11. Tú podľa portálu HuaweiCentral teraz dostávajú Huawei P30 a Huawei P30 Pro.

Nová nadstavba, starý systém

Smartfóny Huawei P30 a Huawei P30 Pro patria k najpredávanejším modelom v histórií čínskej spoločnosti Huawei. Prišli na trh ešte pred zákazom amerického ministerstva obchodu, ktorý zakazuje predávať tejto spoločnosti americké technológie. Vďaka tomu ponúkli zákazníkom okrem skvelého displeja, fotoaparátu a čipsetu Kirin 980 aj Google aplikácie. Práve tie chýbajú novým modelom  tohto výrobcu.

Huawei P30 Pro | Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

Na trh prišli tieto smartfóny s Androidom 9.0 Pie a nadstavbou EMUI  9.1. Neskôr boli aktualizované na Android 10 a nadstavbu verzie EMUI 10 respektíve EMUI 10.1. EMUI 11 začal výrobca pre tieto modely  testovať v novembri minulého roku. Stabilná verzia grafickej nadstavby mala podľa plánov doraziť tento štvrťrok.

Zdroj: HuaweiCentral.com

Huawei nakoniec svoje sľuby splnil a EMUI 11 pre globálnu verziu Huawei P30 a P30 Pro prináša aktualizácia softvéru s označením 11.0.0.138. Mala by byť dostupná formou OTA v Nastaveniach-> Systém a aktualizácie -> Aktualizácia softvéru -> Zistiť dostupnosť aktualizácie. Jej veľkosť je 1,81 GB. Systém zostáva vo verzii Android 10.


Zoznam zmien v aktualizácii

Spoločnosť Huawei zverejnila pri aktualizácii aj zoznam zmien, ktoré prináša. Jednou z nich je napríklad vylepšený a krajší Always On Displej alebo nové animácie, ktoré majú znížiť záťaž očí a mozgu. Zlepší sa aj spolupráca s desktopovými počítačmi. Po novom bude môcť používateľ sledovať na jednom počítači až tri aktívne obrazovky smartfónov.

Zdroj: Huawei.com

Zaujímavá je aj možnosť jednoduchého odstránenia citlivých dát ako poloha, čas a podrobnosti o zariadení pri prenose dát. Nový poznámkový blok Super Notepad umožňuje úpravu poznámok z viacerých zariadení súčasne. Poznámky sa dajú v poznámkovom bloku aj uzamknúť pre väčšiu bezpečnosť. Galéria umožňuje vytváranie príbeh z fotografií so špeciálnymi efektmi a hudbou v pozadí.

Ako aktualizuje svoje modely konkurencia?

Aktualizovať svoje smartfóny sa snaží aj konkurencia. Napríklad spoločnosť Samsung je posledné dva mesiace v aktualizáciách veľmi aktívna. Nedávno aktualizovala smartfóny Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+ na nadstavbou One UI 3.1. Nokia pred nedávnom priniesla Android 11 pre svoj prvý model Nokia 8.3 5G. Xiaomi aktualizoval množstvo svojich smartfónov vrátane modelov samostatnej značky Redmi. Príkladom je Redmi Note 9S.


Motorola začala pred pár týždňami s distribúciou Androidu 11 pre svoj úplne prvý smartfón Motorola moto g pro. OnePlus už dávnejšie aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11.  Japonská spoločnosť Sony  zase po novom roku spustila aktualizáciu pre svoje smartfóny Xperia 10 IIXperia 5 II alebo Xperia 1 a 5.

Náš tip
Samsung Galaxy A32 4G:. Prvý Samsung strednej triedy s 90 Hz displejom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+