MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Pravá vlajková loď

  • Dual SIM
  • LTE, Bluetooth 4.2, WiFi, GPS, NFC

Čo by to bolo za vlajkovú loď, keby sme sa na ňu nemohli spoľahnúť na poli konektivity a telefonovania. Telefonovanie s Huawei P20 je radosťou, v ruke sa drží veľmi pohodlne, kvalita mikrofónu aj hlasitosť slúchadla sú na najvyššej úrovni. Nezaznamenali sme žiadne problémy ani v príjme signálu, všetko absolútne bez problémov. Nechýbajú siete LTE a všetky frekvencie využívané na Slovensku. Oproti modelu P20 Pro, prišiel P20 o infračervený port, takže ako ovládač vám doma neposlúži. Bluetooth je vo verzii 4.2, čo je škoda, pretože aktuálne vlajkové modely iných výrobcov už ponúkajú verziu 5. Samozrejme, bežný užívateľ toto veľmi nemá šancu spozorovať.  Nechýba ani WiFi pripojenie, pre bezkontaktné platby zase môžete využiť NFC.

Podpora GPS je samozrejmosťou, no tu sme narazili na problém. GPS sme vyskúšali 4x, jazdili sme po Bratislave, trasy dlhé približne 20 minút. Počas každej jazdy sme minimálne raz stratili signál na 20-30 sekúnd, potom už všetko išlo normálne. Možno sa jedná o chybu práve testovaného kusu, no v každom prípade to stojí za spomenutie.

Fotoaparát: Jeden z najlepších

  • Rozlíšenie: 12 + 20 megapixelov čiernobiely 
  • Clona: f/1.8 a f/1.6
  • Elektronická stabilizácia obrazu
  • 4K video
  • Superspomalené video

Huawei každoročne kladie veľký dôraz na fotografické schopnosti svojich modelov, o čom svedčí spolupráca s firmou Leica, ale aj výborné hodnotenia fotoaparátov starších vlajkových modelov čínskej spoločnosti, či už P10 alebo P9. Aktuálne vlajkové lode od Huawei mieria na najvyššie priečky na poli mobilného fotografovania, o čom svedčia aj vysoké hodnotenia v DxOmark, kde modely P20 a P20 Pro obsadili hneď prvé dve priečky.

Huawei P20 ponúka duálny fotoaparát, ktorý výrazne vystupuje nad okolitý povrch zadnej strany zariadenia. Ako je už u Huawei zvykom jeden objektív je farebný, druhý čiernobiely. Farebný ponúka rozlíšenie 12 Mpix a clonu f/1.8, čiernobiely 20 Mpix a f/1.6. Obidvom nechýba automatické zaostrovanie a elektronická stabilizácia obrazu. Tá optická bohužiaľ k dispozícii nie je.

Náš tip
iFixit odhalil trojitú stabilizáciu fotoaparátu Huawei P20 Pro

Fotografovanie so smartfónom Huawei P20 je radosťou. V ruke sa drží veľmi dobre, za čo vďačí menším rozmerom oproti dnešným “lopatám”. Aplikácia fotoaparátu je vynovená, výborne odladená. Používateľ na nič nečaká, všetko je rýchle a intuitívne. Maximálne rozlíšenie fotografií je 20 megapixelov pri pomere strán 4:3, pokiaľ zvolíte pomer strán 18:9, maximálne rozlíšenie sa zníži na 8 megapixelov. Fotoaparát nevie vytvárať fotografie s pomerom strán 16:9.

Fotografie za denného svetla:

Čiernobiele fotografie:

Slabé osvetlenie:

Predný fotoaparát, rozostrenie:

V prípade, že ste pokročilejší fotograf, určite vás poteší režim PRO, v ktorom si viete manuálne nastaviť zaostrovanie, vyváženie bielej, uzávierku alebo ISO. Ak pokročilejší fotograf nie ste, pravdepodobne všetko necháte na automatiku. Tej pomáha umelá inteligencia, ktorá vie zistiť, čo práve fotografujete a tomu prispôsobí nastavenia. Podľa nášho názoru je to ale niekedy na škodu, pretože farby sú niekedy až príliš presýtené a strácajú na vernosti. Veľmi zaujímavou možnosťou je aj vytváranie čiernobielych fotografií, ktoré sú veľmi kvalitné, za čo môžu vďačiť čiernobielemu objektívu.

Výsledné fotografie určite môžeme zaradiť medzi špičku. Ponúkajú veľmi slušné detaily po celej ploche fotografie a pekné farby. Za dobrého osvetlenia sa fotoaparát určite nemá za čo hanbiť. Rovnaké je to aj pri slabšom osvetlení, fotografie síce strácajú na detailoch, ale oproti konkurencii by sme mohli povedať, že sa jedná o jeden z najlepšie fotografujúcich smartfónov za zhoršených svetelných podmienok. Fotoaparát je veľmi dobrý v zaostrovaní, ktoré je rýchle a presné, rovnako ponúka slušný dynamický rozsah, čo má za následok lepšiu elimináciu prepalov.

Rýchlosť zaostrovania:

Video zvládne novinka natáčať až v 4K rozlíšení, pri 30 snímkoch za sekundu. Pokiaľ zvolíte rozlíšenie Full HD, môžete sa tešiť až na 60 fps. Je škoda, že chýba optická stabilizácia obrazu, no elektronická odvádza svoju prácu naozaj veľmi dobre. Videá sú krásne, ani pri chôdzi sme nezaznamenali trhanie či sekanie, spôsobené chýbajúcou optickou stabilizáciou. Za toto si Huawei zaslúži palec hore. Špecialitou je nahrávanie superspomalených videí, ktoré majú HD rozlíšenie a ponúknu až 960 snímkov za sekundu. Samozrejme, celé video nemá 960 fps, ale len určitá jeho krátka časť. Takéto videá sú naozaj efektivné a veľmi zaujímavé.

Testovacie video:

Superspomalené video:

Predný fotoaparát ponúkne rozlíšenie až 24 megapixelov a jednoznačne ho môžeme zaradiť medzi aktuálne najlepšie predné fotoaparáty v smartfónoch. Štandardne fotografuje v pomere strán 4:3, v prípade, že by ste chceli širokouhlú fotografiu, máte možnosť vybrať pomer strán 18:9 a 16 megapixelov. Disponuje clonou f/2.0 a dokáže natáčať Full HD videá s 30 snímkami za sekundu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

14.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+