MojAndroid

Majitelia vlajkovej lode Huawei P20 Pro môžu byť spokojní s tým, ako sa výrobca stará o ich zariadenie. Od nedávneho predstavenia telefónu na našom trhu dostáva P20 Pro v poradí už tretiu väčšiu aktualizáciu. Táto pridáva podporu funkcie Google Smart Lock a aj májové bezpečnostné opravy od Google.

Náš tip
Huawei P20 Pro dostáva ďalšiu aktualizáciu. Prináša vylepšenia pre fotoaparát

Viac ako len bezpečnostné opravy

Oznam o podpore Google Smart Lock nás prekvapil. Funkcia, ktorá si pamätá vaše heslá a automaticky ich dopĺňa pri opätovnom prihlásení do aplikácie, bola v systéme zakomponovaná od začiatku. Ťažko povedať, či sa niečo v telefóne zmenilo, no v nastaveniach Google nájdeme aj špecifickú položku Smart Lock, kde môžete nastavovať funkciu pre jednotlivé prihlásené Google účty.

Huawei sa v aktualizáciách polepšil

Okrem toho prináša update aj májové bezpečnostné opravy od Google, čo rozhodne nie je na škodu. Za pár krátkych mesiacov, ktoré je P20 Pro na trhu, tak ide o už o tretiu väčšiu aktualizáciu. To môže majiteľov prémiového telefónu tešiť, keďže výrobca nemal dlhodobo skvelé renomé pri softvérových aktualizáciách. Zdá sa ale, že Huawei sa polepšil a svoje vlajkové lode aktualizuje naozaj pravidelne. Update dorazil už aj na náš redakčný model a pri veľkosti cez 500 MB dáva tušiť, že toho v sebe ukrýva naozaj dosť. Neváhajte preto a skontrolujte dostupnosť aktualizácie v nastaveniach v časti Systém, alebo počkajte, kým vás o aktualizácii bude informovať sám telefón.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+