MojAndroid

Huawei P20 Pro je jednou z najlepších vlajkových lodí tohto roka, pravdepodobne s najlepším fotoaparátom na trhu. Jeho výkon je taktiež vynikajúci, procesor Kirin 970 s umelou inteligenciou je veľmi silný bojovník. Veľký natiahnutý displej s výrezom je pastvou pre oči, poteší aj veľmi rýchly skener odtlačkov prstov priamo na prednej strane pod displejom, ktorý dokáže nahradiť ovládacie tlačidlá na displeji. Kvalita spracovania  ale vyzerá byť presným opakom. Známy youtuber JerryRigEverything vo svojom videu urobil testy a výsledok trochu sklamal. Telo je náchylnejšie na škrabance, predná ani zadná strana dokonca neobsahuje ani ochranné sklo Gorilla Glass. Počas testu ohýbania dokonca displej praskol.

Náš tip
iFixit odhalil trojitú stabilizáciu fotoaparátu Huawei P20 Pro

Ako postupovať pri rozoberaní

Teraz urobil nové video, v ktorom smartfón kompletne rozobral, aby nám ukázal vnútorné komponenty a zistil, aké náročné je opraviť ho. Na oddelenie zadného krytu je potrebné smartfón zohriať. Kovovým nástrojom je potrebné následne odstrániť “lepidlo”, ktoré chráni pred vniknutím vody do zariadenia. Oddelenie krytu nie je jednoduché. Je na to potrebný čas a veľká opatrnosť, kovový nástroj nemôže ísť veľmi hlboko, pretože by mohol poškodiť kábel, ktorý spája matičnú dosku s trojitým fotoaparátom, prípadne sklo by mohlo prasknúť.

Náš tip
Huawei P20 Pro: Inovatívny šampión | RECENZIA

Po oddelení zadného krytu je potrebné odpojiť malý senzor, ktorý je umiestnený medzi dvomi fotoaparátmi a matičnou doskou. Potom je už možné kryt kompletne odstrániť zo zariadenia. Jerry tiež ukázal, že batériu drží veľké množstvo lepidla. Nie sú tam žiadne možnosti na uľahčenie jej vybratia, nič, o čo by bolo možné ťahať. Pre amatérov bude vybratie batérie určite ťažkým orieškom. Pri násilnom pokuse by sa mohla poškodiť, ohnúť, prípadne vytiecť. Zariadenie bude znovu potrebné nahriať pre jej vytiahnutie. Celé Jerryho video, v ktorom rozoberá Huawei P20 Pro si môžete pozrieť hore, prípadne keby ste chceli vidieť test odolnosti tohto smartfónu, kliknite sem.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+