MojAndroid

Huawei P20 Pro bol predstavený koncom februára a na trhu je ešte iba niekoľko týždňov. Výrobca naň už ale stihol uvoľniť aktualizáciu, ktorá sa začala šíriť pred niekoľkými týždňami a teraz dorazila aj na náš redakčný model. Update má veľkosť niečo vyše 600 MB a hoci zoznam zmien nie je rozsiahly, môžeme sa zrejme tešiť na dodatočnú optimalizáciu.

Náš tip
Huawei P20 Pro: Inovatívny šampión | RECENZIA

Oficiálne update rieši iba problém s aktualizáciou online motívov, ktorý sme však my nespozorovali. Aktualizácia tiež prináša marcové bezpečnostné záplaty od Google, no na ďalšie informácie je zoznam noviniek skúpy. Vzhľadom na pomerne slušnú veľkosť aktualizácie však môžeme očakávať, že update toho prináša o čosi viac.

Prvá aktualizácia po spustení predaja zariadenia je často veľmi dôležitá, pretože množstvo drobných chýb sa objaví často až vtedy, keď sa zariadenie začne reálne používať viacerými bežnými používateľmi. Hoci my sme počas niekoľkotýždňového používania smartfónu Huawei P20 Pro nespozorovali žiadne očividné softvérové nedostatky, je možné, že update aj tak prinesie lepšiu optimalizáciu či odstráni nedostatky, ktoré spozorovali niektorí ďalší používatelia. Podobne to bolo aj s modelom Huawei Mate 10 Pro, ktorý krátko po predstavení obdržal objemný update, ktrý riešil problém s rýchlo sa vybíjajúcou batériou. Aktualizácia s označením CLT-L29 8.1.0.107(C432) sa objavila na našom odblokovanom modeli P20 Pro dnes ráno a je pravdepodobné, že čoskoro dorazí aj k vám.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+