MojAndroid

Aktualizované 12. februára o 14:50:

Na Slovensko konečne dorazila aj aktualizácia pre bývalú vlajkovú loď Huawei Mate 20 Pro. Obdržali sme ju aj my na našom redakčnom zariadení. Aj v tomto prípade ide o objemný update s veľkosťou takmer 4 GB, takže pri jeho inštalácii vám rozhodne odporúčame telefón poriadne nabiť alebo pripojiť k nabíjačke a pripojiť sa k rýchlej a stabilnej Wi-Fi sieti.

Aktualizované 23. januára o 19:00:

Spoločnosť Huawei potvrdila, že aktualizáciu dostáva smartfón Huawei P20 aj na Slovensku, a to hneď s viacerými novinkami. Jednou z nich je inteligentné nakupovanie s umelou inteligenciou, ktoré umožňuje nasmerovať fotoaparát na produkt a okamžite získať odkazy na najlepšie e-shopy.

Novinkou je aj Trezor hesiel, vďaka ktorému budú vaše prihlasovacie údaje v bezpečí – ukladá totiž všetky heslá na jedno miesto, do ktorého sa dá vstúpiť iba pomocou zosnímania odtlačku prsta, odomknutím pomocou snímania tváre alebo zamykacím kódom. Inovovaný je tiež režim bezdrôtového premietania, ktorý umožňuje jednoducho prezentovať nápady na veľkej obrazovke, ale aj písať poznámky či vytvárať screenshoty. Používateľov môže zaujať aj možnosť ovládania systému gestami, ktorú prináša Android 9 Pie. 

Pôvodný článok:

Čínska spoločnosť Huawei plní v posledných týždňoch titulky médií hlavne v súvislosti s kritizovanou bezpečnosťou jej produktov a možným poskytovaním osobných dát ich používateľov čínskej vláde. Teraz prichádza jedna z pozitívnejších správ okolo tejto spoločnosti. Smartfóny Huawei už nejakú dobu dostavajú betaverzie systému Android 9.0 Pie a tri z nich sa teraz prehupli z beta programu do finálnej stabilnej verzie. Jedná sa modely Huawei P20, Huawei P20 Pro a Huawei Mate 10 Pro, ktoré sú na našom európskom kontinente aktualizované na verziu Android 9.0 Pie aj s nadstavbou EMUI 9.

Aktualizácia prináša viacero vylepšení ako nové navigačné gesta, nový dizajn rýchleho nastavenia a iné zmeny v používateľskom rozhraní. Pre používateľa bude asi najpodstatnejším vylepšením podpora adaptívneho manažmentu batérie, čo je jedna z hlavných nových funkcií v Android 9.0 Pie. To, že sa o tri menované smartfóny Huawei poctivo stará, nie je až tak prekvapivé. Huawei Mate 10 Pro svojou výbornou výbavou a kvalitným prevedením minulý rok odštartoval úspech spoločnosti a modely P20/P20 Pro tento rok dostali čínskeho výrobcu na 2. miesto v predaji smartfónov. Pokiaľ ste majiteľom jedného z nich, tak si skontrolujte dostupnosť aktualizácie v nastaveniach a podeľte sa v diskusii o svoje prvé dojmy.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.2.2019
Zdroj: PhoneArena
 • Marián Rudkaj

  Užívajte to je posledný update Androidu čo ste dostali … :D

  • Mano

   Taký Samsung môže len snívať 😆

   • Marián Rudkaj

    Podľa mňa to je prašť ako uhoď….

  • No Name

   Neboj sa nieje

   • Marián Rudkaj

    No som veľmi zvedavý či dostane Huawei Android Q.

    • No Name

     Ja dúfam,že nedostanem.Mne stačia záplaty

 • Miroslav Podkovčík

  Nikde nič nemám, Huawei p20 pro

 • Filip Strasser

  P20 single-SIM z orange tiež ešte nič.

 • Kukucar

  P20 Pro dual sim, zatiaľ nič. Ale nevadí, vydržalo sa doteraz, vydrží sa ďalej. Ako my ITčkári hovoríme, kým to funguje dobre, tak sa do toho nerýp.

 • Kaki

  Sĺubovaný je už od jesene a úprimne pochybujem, že do konca roka reálne niečo príde….

 • Martin

  Suhlasmi s komentarom nizsie slubovany od septembra, cakam dany update a stale nic, P20 Single Sim orange… vyriesi sa novym androidom to neustale preskakavanie notchu pri messengeri a podobnych aplikaciach? na to mal byt zamerany konecne ten update taktiez na tie vyrezove displeje, toto je dost otravna vec od kedy ho mam…

  • Martin

   update: vcera mi konecne nabehla aktualizacia, finally !

 • František

  huawei mate 10 pro, stále nič, máte už niekto update?

 • Matej Maťko Jackuliak

  Mne dneska dokonca napisali priamo z huawei cz ze p20 lite android 9.0 nedostane, neprebieha ani len betatestovanie, takze moj dalsi telefon uz huawei nnebude!!! Vraj druhy naj vyrobca co sa tyka aktualizacii, otras pristup zo starny huawei

 • matej

  P20 pro aktualizované už pred niekoľkými týždňami…

+