MojAndroid

Displeje smartfónov odporúčame chrániť. Na trhu existuje množstvo tvrdených skiel na konkrétne zariadenia, stačí si vybrať to správne. Nielenže sklo dokáže ochrániť displej pred škrabancami, v niektorých prípadoch aj pred rozbitím. Rovnako je tomu v prípade ochranných krytov. Odporúčame zakúpiť kvalitnejšie, ktoré vydržia nejaký ten pád. Pokiaľ sa displej na vašom smartfóne rozbil, máte niekoľko možností, ako a kde ho opraviť.

Huawei P20 Lite

Huawei P20 Lite je obľúbený smartfón, ktorý je cenovo dostupný, pričom ponúka množstvo trendových vlastností. Displej obsahuje Full HD+ rozlíšenie a disponuje uhlopriečkou 5,84″. V jeho hornej časti sa nachádza výrez, ktorý ukrýva predný fotoaparát s rozlíšením 16 megapixelov a potrebné senzory. Skener odtlačkov prstov nájdeme na zadnej strane. Vo vnútri pracuje osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 659, ktorý ponúka dostatok výkonu na bežnú prácu, ale zvládne aj nejakú tú hru. Doplnený je o operačnú pamäť s kapacitou 4 GB. Veľkosť vnútorného úložiska závisí od verzie, na výber je 32 alebo 64 GB variant. Hlavný fotoaparát zariadenia je duálny a disponuje rozlíšením 16 + 2 Mpix. Clona hlavného snímača má hodnotu f/2.2. Dvojmegapixelový snímač pomáha pri tvorbe fotografií s efektom rozmazania pozadia.

Autorizovaný servis

Pokiaľ nepozeráme na cenu, jednoznačne odporúčame na opravu smartfónov všetkých značiek využiť práve autorizované servisy. V prípade takejto opravy máte istotu, že váš telefón je 100 % – ne funkčný a prešiel ako vstupnou, tak aj vstupnou diagnostikou. Často tieto servisy disponujú pokročilými zariadeniami na diagnostiku priamo od výrobcov, ku ktorým sa tie neautorizované jednoducho nedostanú. Pokiaľ vymeníte displej v neautorizovanom servise a váš smartfón je vodeodolný, nemôžete mať istotu, že vodeodolný zostane aj po výmene. V autorizovanom servise ju však máte a telefón po oprave spĺňa všetky štandardy, ktoré garantuje výrobca. Môžete si byť samozrejme istí, že vymenený kus bude originálny a opraví vám ho certifikovaný technik, ktorý presne vie, čo má robiť.

Na Slovensku sa bohužiaľ autorizovaný servis nenachádza, ten najbližší je v Českej republike. Autorizované opravy zariadení od Huawei tam rieši firma Britex. Pokiaľ si displej svojho smartfónu necháte opraviť u nich, vyjde vás to približne na 95 €. Zároveň dostávate záruku na vymenený displej a na prácu na dobu 3 mesiacov. Zaujímavosťou je, že v prípade využitia tohto autorizovaného servisu zaplatíte za opravu výrazne menej, ako v neautorizovanom. Väčšinou to býva práve naopak.

Neautorizovaný servis

Neautorizovaných servisov smartfónov je na Slovensku naozaj veľké množstvo. Ceny opráv u nich sú zväčša nižšie, ako v tých  autorizovaných. Problémom môže byť fakt, že v takýchto servisoch nie sú technici certifikovaní na opravu konkrétnych zariadení, prípadne nemajú potrebné diagnostické zariadenia. Výsledkom ich práce je však taktiež opravené zariadenie. Či už diely boli originálne alebo nie a ako dlho vydržia, to je už otázka druhá. Okrem ceny môže byť výhodou aj rýchlosť opravy, ktorá v prípade dostupnosti náhradného dielu trvá len pár hodín, možno len hodinu.

Displej na Huawei P20 Lite vám vedia opraviť napríklad vo Fixservise. Kompletná cena s náhradným dielom a prácou je pre tento model 129 €. Svoj smartfón budete mať opravený do troch hodín. Samozrejme v prípade, že servis disponuje náhradným displejom. Pokiaľ nie, oprava sa predĺži o nejaký deň – dva.

Pre opravu svojho Huawei P20 Lite si môžete zvoliť aj servis Pcexpres. V prípade využitia ich služieb za opravu zaplatíte 128 € a taktiež v prípade dostupnosti dielu máte svoj telefón do troch hodín hotový a funkčný. Cena je samozrejme kompletná a zahŕňa prácu technika, ako aj náhradný displej.

V prípade, že na výmenu displeja si zvolíte Servismobilov, zaplatíte sumu 139 €. Opraviť ho zvládnu za 2-3 hodiny. Cena je taktiež kompletná a zahŕňa ako prácu, tak aj nový náhradný displej. Priamo na ich webovej stránke si môžete dohodnúť aj čas opravy. Svoj telefón môžete následne poslať poštou alebo využiť služby hodinového kuriéra (len v rámci Bratislavy). V tomto prípade je váš smartfón do hodiny v servise a oprava môže začať. Za výmenu následne zaplatíte buď dobierkou alebo priamo kuriérovi pri preberaní zariadenia.

Displej smartfónu Huawei P20 Lite si viete nechať opraviť aj v servise Mobilnyservis.sk. V tomto prípade zaplatíte 125 €. Stačí sa objednať 2 dni vopred, pričom samotný úkon urobia na počkanie, zväčša do jednej hodiny.

Ako ste si mohli všimnúť, ceny opráv v neautorizovaných servisoch sú rôzne, no veľké rozdiely medzi nimi nie sú. Najdrahšie vás to z týchto troch vyjde v servismobilov.sk a to presne 139 €, najlacnejšie zase v Mobilnyservis.sk. Cenový rozdiel výmeny displeja medzi najdrahším a najlacnejším servisom z nášho výberu je 14 €.

Cena opravyČas opravy
Fixservis129 €do 180 min
Pcexpres128 €do 180 min
Servismobilov139 €do 180 min
Mobilnyservis125 €Je potrebná objednávka 2 dni vopred, následne do 60 min.
Britex (autorizovaný servis)95 €Zisťujeme

Aké sú vaše skúsenosti so servismi? Kde ste si nechali opraviť svoje zariadenie? Boli ste s jeho opravou spokojní? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť v diskusii pod týmto článkom.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja smartfónu Sony Xperia XZ Premium?
Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS
23.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+