MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ | Trendy pokračujú

Smartfón obsahuje 5,84” IPS displej s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov a natiahnutým pomerom strán 19:9. Vďaka pomeru strán je smartfón skutočne pohodlné ovládať aj veľkou rukou. Svoju úlohu zohrali aj minimálne rámčeky okolo displeja a výsledná šírka len ľahko nad 71 mm. Samotný displej obsahuje tiež výrez v hornej časti, ktorý je v rámci možností pomerne menších rozmerov.

Pozorovacie uhly displeja sú kvalitné, tak ako sa na IPS panel patrí. Farby sú sýte a dokonca je možné ich podanie upraviť. Na výber sú predvolené farby alebo preferencia teplých, či naopak studených tónov. Automatická regulácia jasu fungovala spoľahlivo a to aj na dennom svetle či naopak v interiéri.

Hodnota maximálneho jasu spĺňa akýsi pomyselný štandard, na priamom slnku by to chcelo ešte o čosi vyššiu hodnotu. Hodnota minimálneho jasu je dostatočná a zariadenie bolo komfortne použiteľné aj v miestnosti, ktorá obsahovala len minimum svetla. Poteší tiež funkcia “Ochrana zraku” (je možné ju aj naplánovať) známa aj z iných zariadení Huawei. Obrazovka je v tomto režime o čosi šetrnejšia k vašim očiam. Za túto funkciu výrobcu opätovne chválime.

VÝKON | Procesor z dielne Huawei

Zariadenie obsahuje po stránke procesoru výbavu z domovskej dielne a nájdeme tu teda procesor od Huawei. Ide konkrétne o osemjadrový model HiSilicon Kirin 659 doplnený o grafický akcelerátor Mali-T830 MP2. Ide o výbavu, ktorú sme mohli tak trochu očakávať v rámci strednej či vyššej strednej triedy zariadení značky Huawei.

Po stránke výkonu bol smartfón skutočne rýchly a bez zásekov. Nebol problém ani s náročným multitaskingom a dobre si počínal aj po stránke hrania hier z Obchodu Play. Pri graficky náročnejších tituloch je však potrebné rátať s dlhším časom pre načítanie, pomôže prípadne zníženie grafických detailov. Výsledky po stránke výkonu si môžete následne prezrieť v rámci priložených benchmark testoch.

PAMÄŤ | Konfigurácia 4 GB RAM / 64 GB

Do redakcie nám dorazil model s konfiguráciou 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Pre plynulý chod zariadenia sú 4 GB RAM skutočne dostatočné a na odľahčený model sú až jemným nadštandardom. Mohutná grafická nadstavba si o svoju kapacitu rozhodne popýta, k dispozícii však obvykle ostávalo viac ako 1 GB pamäte RAM. Smartfón tak s prehľadom zvládol aj náročnejší multitasking.

Po stránke vnútorného úložiska je k dispozícii 64 GB, avšak túto hodnotu je možné rozšíriť o pamäťovú kartu microSD až do kapacity 256 GB (hybridný slot – využíva slot pre druhú SIM). Svoje miesto zaberie aj systém spolu s nadstavbou EMUI – viac ako 10 GB. Po nainštalovaní stovky aplikácií nasnímaní niekoľkých desiatok fotografií a videí však ostalo stále k dispozícii približne 43 GB úložiska, čo by väčšine v rámci cieľovej skupiny zákazníkov mohlo stačiť.

ČÍTAČKA ODTLAČKOV PRSTOV + ODOMYKANIE TVÁROU | Zmätená dvojica

Smartfón ponúka čítačku odtlačkov prstov na zadnej strane. Tá fungovala spoľahlivo a pomerne rýchlo, dokázala odomknúť smartfón väčšinou na prvý pokus a poradila si aj s ľahkou vlhkosťou či mastnotou ja prstoch. Všetko by bolo fajn, až do chvíle, kým používateľ neaktivuje odomykanie tvárou.

Samotný proces nastavení je jednoduchý a smartfón následne na uzamknutej obrazovke začne vyhľadávať vašu tvár. Vyhľadávanie je rýchle a za dobrých svetelných podmienok aj presné. Stačí sa pozrieť do prednej kamery s vopred naskenovanou tvárou. Kvalita sa zhoršuje s ubúdajúcim svetlom, čo sa však dalo trochu očakávať.

Problém však nastáva v kombinácii týchto služieb pre odomknutie a pokiaľ máte aktivovaný režim odomykania tvárou, čítačka odtlačkov prstov občas nezareaguje a chová sa trochu zmätene. Pripomína to situáciu, keď si smartfón jednoducho nevie vybrať, ktorý typ odomykania má použiť. Pravdepodobne však ide o softvérový problém a jeho riešenie môže spočívať v jednoduchej softvérovej aktualizácii. Je tu však rozhodne priestor, kde by výrobca mohol zapracovať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+