MojAndroid

Hoci sa už dávnejšie ráta s názvom novej vlajkovej lode “Huawei P20”, tento týždeň sa dohady oficiálne potvrdili. Najskôr vďaka krátkemu tízeru od samotnej spoločnosti, a potom aj vďaka plagátom, ktoré sa začali objavovať v Barcelone. Upozornil na to redaktor Android Central. Zároveň, podľa plagátov je tiež zhodný dátum predstavenia s očakávaným dátumom. Ten je 27. marec v Paríži.

Ako je už známe, smartfóny Huawei P20 by mali obsahovať huawejácky čip Kirin 970. Ten využíva prvky umelej inteligencie, pričom všetky výpočty prebiehajú nie len externe, ale aj interne – a to priamo cez špeciálnu neurónovú procesorovú jednotku. Nová jednotka je spracovaná 10nm výrobným procesom a ponúkne spolu až 5,5 miliardy tranzistorov. Kirin 970 má tiež zabezpečiť lepšie fotografické výsledky vďak spomínanej neurónovej jednotke. Tá totiž zvládne lepšie spracovať či analyzovať obraz a poskytne tak lepší finálny výsledok.

Viaceré verzie Huawei P20

Huawei má prísť viacerými verziami P20. Okrem Huawei P20 to budú aj Huawei P20 Pro a Huawei P20 Plus. Práve na verzii P20 Plus by sa podľa informácií mali vzadu nachádzať tri snímače. Huawei P20 v klasickej verzii by mal obsahovať “len” dva fotoaparáty na zadnej strane. Podľa dohadov navyše môžeme očakávať aj odľahčenú verziu Huawei P20 Lite.

Nuž a určite st esi všimli aj to, že na displeji sa v hornej časti nachádza výrez. Ten už bol niekoľkokrát diskutovaný v súvislosti s iPhone X a vyzerá to tak, že Huawei si ho tiež osvojí a umiestni tu snímače. Informácií snáď bude len a len pribúdať a my sa už tešíme na predstavenie novej vlajkovej lode Huawei.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jefficko

  skarede vsetko do radu, dole brada jak jay leno a hore displey rezu :D

 • FILO

  Otras jak takmer všetci kopírujú ten výrez. Samsung má jediný rozum a neopakuje po Apple (aspoň nie v tomto).

  • Tommy Cukrík

   A tiez Xiaomi Mi MIX jedinečný display

+