MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Aj vo verzii dualSIM

Po stránke konektivity sme sa v prípade Huawei P10 nedočkali veľa zmien. Nájdeme tu ale opäť rýchlejšie WiFi so systémom 2×2 MIMO, či 4,5G LTE konektivitu s potenciálom dosiahnuť prenosové rýchlosti až na úrovni 600 Mbps. V súčasných podmienkach takúto rýchlosť využijete skutočne len málokde na svete, takže pre potreby slovenského používateľa je tento typ LTE maximálne postačujúci s tým, že rýchlosťou nebude zaostávať ani v najbližších rokoch.

Samozrejme, smartfón disponuje aj podporou NFC a USB konektorom typu C, ktorý sa už postupne stáva štandardom na väčšine zariadení. Poteší aj presné a rýchle GPS, ktoré je kombinované aj s pozičnými systémami GLONASS a GALILEO. Zariadenie bude inak dostupné aj vo verzii s dvomi slotmi na SIM karty (dualSIM).

Huawei dopĺňa konektivitu aj o funkciu WiFi+, ktorá dokáže vhodne kombinovať pripojenie cez WiFi a mobilnú sieť. Ak sa napríklad nachádzate v okolí známej WiFi siete, zariadenie automaticky aktivuje WiFi a pripojí sa k nej. Iným prípadom môže byť ten, keď vám doma na WiFi prestane fungovať internet. Huawei P10 sa v tomto prípade automaticky pripojí do internetu prostredníctvom mobilnej siete.

Výdrž batérie: Priemer, ktorý nezahanbí

Batéria má kapacitu 3200 mAh a dokáže poskytnúť dostatok energie pre jeden deň intenzívneho používania. Ak budete ale Huawei P10 využívať striedmejšie, môžete bez problémov dosiahnuť aj dva dni výdrže. My sme v priemere na jedno nabitie fungovali 32 hodín, z ktorých displej bol aktívny 3,5 hodiny. Takúto výdrž sme dosiahli pri nonstop zapnutom pripojení cez WiFi alebo LTE, pričom sme zariadenie využívali predovšetkým na e-mailovú komunikáciu, chatovanie cez Facebook Messenger a Slack, či prehliadanie webových stránok a streamovanie hudby cez Spotify. K smartfónu sme mali tiež nonstop pripojené hodinky Samsung Gear S3 Frontier. Nejde teda o žiadneho rekordmana, no na druhej strane sa Huawei P10 nedá ani zahanbiť.

Nabíjanie sa realizuje cez reverzibilný USB-C konektor, pričom P10 s dodávanou nabíjačkou podporuje aj rýchle nabíjanie SuperCharge. Na 50% svojej kapacity sa batéria dokáže z 5% nabiť už za 28 minút. Doplna to trvá 1 hodinu a 36 minút. Výdrž je možné predĺžiť aj vďaka dvom šetriacim režimom – Ultra a Režim úspory energie. Ultra ponechá aktívne iba základné funkcie hovorov a správ, Režim úspory automaticky šetrí energiu najmä obmedzením činnosti aplikácií na pozadí, redukciou alebo vypnutím vizuálnych efektov, či úpravou niektorých ďalších parametrov. Výdrž môže ovplyvniť aj počet aplikácií v tzv. chránenom režime, ktoré majú povolené fungovať aj v pohotovostnom režime. Sú to napríklad aplikácie ako Facebook Messenger, Hangouts a podobne, pri ktorých je dôležité, aby upozornenia chodili aj pri vypnutej obrazovke. Nejakú tú hodinku výdrž navyše môžete získať aj prepnutím obrazovky do nižšieho HD rozlíšenia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+