MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Bez väčších zmien

Aj Huawei P10 disponuje používateľskou nadstavbou EMUI, ktorá je po funkčnej stránke takmer totožná s Huawei P9 s Androidom Nougat. Nový Android 7.0 nájdete aj na P-desiatke, ktorá disponuje v podstate rovnakými trikmi ako jej predchodca. Pozrime sa na tie najzaujímavejšie.

Náš tip
Huawei P9, P9 Lite a P9 Plus – tipy a triky, o ktorých by ste mali vedieť

Začnime samotným launcherom. Ten v novej verzii Androidu Nougat ponúka po novom možnosť zobrazenia aplikácií nielen na ploche, ale aj v klasickom menu. Samozrejme, aj tu máte niekoľko možností ako prostredie upraviť. Nastaviť môžete veľkosť mriežky plochy, štítky aplikácií, či prechodové efekty. Nechýba ani podpora motívov, ktorých v zariadení nájdete dostatočne veľa na to, aby si vybral každý. No a keď nie, stále sa môžete spoľahnúť na alternatívne aplikácie, napríklad v podobe Nova Luncheru.

Náš tip
Vyberáme najlepšie Launcher aplikácie pre Android

Notifikačný panel obsahuje niekoľko skratiek, ktoré je možné preusporiadať podľa vlastného uváženia. No a lišta a jej upozornenia ponúkajú tiež niekoľko podrobných nastavení. Vďaka nim je možné zapnúť napríklad zobrazenie názvu operátora, rýchlosti siete, či zmeniť nastavenie zobrazenia notifikácií z ikon na čísla. K dispozícii je tiež správa upozornení, kde používateľ môže presne nastaviť to, z ktorých aplikácií bude dostávať notifikácie.

Multitasking vyzerá rovnako ako v prípade čistého Androidu. Aj tu nájdete možnosť pracovať s dvoma aplikáciami na rozdelenej obrazovke, ktorú aktivujete dlhým podržaním tlačidla multitaskingu alebo prejdením hánky prsta cez displej. Medzi aplikáciami sa môžete aj rýchlo prepínať dvojitým poklepaním na tlačidlo multitaskingu. To je ale funkcia, ktorú podporujú všetky zariadenia s Androidom 7.0 a vyšším.

Huawei P10 ponúka aj niekoľko ďalších funkcií. Nájdete tu staré dobré plávajúce tlačidlo, rozhranie pre ovládanie jednou rukou, ovládanie hlasom (väčšina príkazov funguje iba v anglickom alebo inom svetovom jazyku), plánované zapnutie a vypnutie, či podporu gest a ovládania pohybmi. Pomocou nich môžete napríklad preklopením zariadení stlmiť prichádzajúce hovory, časovače a budíky. Zodvihnutím stíšite hlasitosť vyzváňania a priložením k uchu príjmete hovor alebo vytočíte kontakt zobrazený na displeji. Ani tu nechýba smart snímka vytváraná hánkami prstov, či funkcia kreslenia, ktorou otvoríte vybrané aplikácie len pomocou nakreslenia konkrétneho písmena.

Android Nougat s EMUI 5.1 pridáva aj funkciu tzv. pararelných aplikácií. Vďaka nim sa budete môcť súčasne prihlásiť do dvoch rôznych kont v rámci rovnakej aplikácie. Zatiaľ sú však podporované len tituly WhatsApp a Facebook.

Z aplikácií, ktoré v Huawei P10 stoja za zmienku, je aj Správca telefónu. Ten ponúka hneď niekoľko funkcií, ktoré zahŕňajú čistenie internej pamäte, optimalizáciu systému, sledovanie spotreby mobilných dát, správu blokovaných hovorov a správ, spotrebu energie a kontrolu povolení aplikácií. Okrem toho je jeho súčasťou aj nástroj pre zamknutie aplikácií pomocou hesla alebo odtlačku prsta.

Huawei P10 môžeme pochváliť za pekné spracované používateľské prostredie. Nie každému sa musí samozrejme páčiť, no z nášho subjektívneho pohľadu ho môžeme označiť za to najlepšie, čo nájdete na trhu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.4.2017
 • Nemusím nejako huawei. Nieje to moja krvná skupina :D . Ale inak dobre spracované zariadenie, ktoré keby malo vodeodolnost a tu oleofobnu vrstvu lepšiu tak by si zaslúžilo 100%. Kvôli týmto nedostatkom má odomna 90%.

 • Rommco05

  Ste si isty tou svetelnostou? …Summarit a Summilux… 2,2 a 1,8? Ako to je teda

  • Ahoj Rommco, čo presne máš na mysli? Predná kamera má svetelnosť 1.8, tá zadná 2.2, tak je to uvádzané aj v oficiálnych špecifikáciach na stránkach Huaweiu.

 • Rommco05

  Jo selfie, sorry

 • ✡❌rweštare&wtšľť jajono❌✡

  Ok, rozhodujem sa medzo p10 a s7 edge. Ktorý by ste mi odporúčili?

  • Peter Hunka

   Každý ma svoje výhody aj nevýhody. P10 je určite rýchlejšia čo sa týka systému a aj čítačku má ovela rýchlejšiu. Aj tu je napr. Jeden test https://youtu.be/RCwrRstQt78. Ale tú rýchlosť môžem potvrdiť aj s vlastnej skúsenosti, mal som p9 a note 7 a v rýchlosti systému bola p9 určite lepšia.
   Ale záleží na tebe čo je pre teba dôležité.

  • Dom Torreto

   u mňa S7 kvôli display a iným veciam na ktoré som si už pri Samsungu zvykol ale vždy je to vec osobného vkusu

 • Martin Sagan

  Vďaka Ferko za fajn recenziu :-) V sekcii 6 máš dva krát chybu a uvádzaš P9 namiesto P10 :-)

  • Vďaka za pochvalu a vďaka aj za upozornenie na chyby. Opravil som a už by to malo byť v poriadku :)

 • Pebo

  “Začnime samotným launcherom. Ten v novej verzii Androidu Nougat ponúka po novom možnosť zobrazenia aplikácií nielen na ploche, ale aj v klasickom menu.”
  To je fajn. Je to tak lepšie a krajšie. Čo chcem a ako chcem si dám na plochu a ostatné mám uložené akoby v sklade, menu či ponuke. Opačná situácia je na iPhonoch ale aj v iných modeloch Huawei a Honor a niektorých Lenovo. Alebo sa to zmenilo aj u nich, ak dostali Nougat?

 • Stefi

  zdravim Vas, dakujem pekne za recenziu, rada by som sa opytala na Vase odporucanie- ak sa rozhodujem pri mobile hlavne na zaklade fotoaparatu- ide mi o kvalitu najma pri snimkach kde potrebujem zachytit skutocne detaily- povrchovu strukturu urcitych veci, resp. by ma potesili aj slusne fotky v noci.. ktory smartfon zvolit? Mam aj zrkadlovku, ale nie vzdy je po ruke… mam ist do p10 alebo radsej s7? samsung mi pride co sa tyka fotaku ako overena kvalita.. S8 je uz trosku cez co sa tyka ceny, bola by som rada ak by som sa hybala v cenach 500-600€

 • Pingback: Novinka - Honor 10 -()

+