MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Bez väčších zmien

Aj Huawei P10 disponuje používateľskou nadstavbou EMUI, ktorá je po funkčnej stránke takmer totožná s Huawei P9 s Androidom Nougat. Nový Android 7.0 nájdete aj na P-desiatke, ktorá disponuje v podstate rovnakými trikmi ako jej predchodca. Pozrime sa na tie najzaujímavejšie.

Náš tip
Huawei P9, P9 Lite a P9 Plus – tipy a triky, o ktorých by ste mali vedieť

Začnime samotným launcherom. Ten v novej verzii Androidu Nougat ponúka po novom možnosť zobrazenia aplikácií nielen na ploche, ale aj v klasickom menu. Samozrejme, aj tu máte niekoľko možností ako prostredie upraviť. Nastaviť môžete veľkosť mriežky plochy, štítky aplikácií, či prechodové efekty. Nechýba ani podpora motívov, ktorých v zariadení nájdete dostatočne veľa na to, aby si vybral každý. No a keď nie, stále sa môžete spoľahnúť na alternatívne aplikácie, napríklad v podobe Nova Luncheru.

Náš tip
Vyberáme najlepšie Launcher aplikácie pre Android

Notifikačný panel obsahuje niekoľko skratiek, ktoré je možné preusporiadať podľa vlastného uváženia. No a lišta a jej upozornenia ponúkajú tiež niekoľko podrobných nastavení. Vďaka nim je možné zapnúť napríklad zobrazenie názvu operátora, rýchlosti siete, či zmeniť nastavenie zobrazenia notifikácií z ikon na čísla. K dispozícii je tiež správa upozornení, kde používateľ môže presne nastaviť to, z ktorých aplikácií bude dostávať notifikácie.

Multitasking vyzerá rovnako ako v prípade čistého Androidu. Aj tu nájdete možnosť pracovať s dvoma aplikáciami na rozdelenej obrazovke, ktorú aktivujete dlhým podržaním tlačidla multitaskingu alebo prejdením hánky prsta cez displej. Medzi aplikáciami sa môžete aj rýchlo prepínať dvojitým poklepaním na tlačidlo multitaskingu. To je ale funkcia, ktorú podporujú všetky zariadenia s Androidom 7.0 a vyšším.

Huawei P10 ponúka aj niekoľko ďalších funkcií. Nájdete tu staré dobré plávajúce tlačidlo, rozhranie pre ovládanie jednou rukou, ovládanie hlasom (väčšina príkazov funguje iba v anglickom alebo inom svetovom jazyku), plánované zapnutie a vypnutie, či podporu gest a ovládania pohybmi. Pomocou nich môžete napríklad preklopením zariadení stlmiť prichádzajúce hovory, časovače a budíky. Zodvihnutím stíšite hlasitosť vyzváňania a priložením k uchu príjmete hovor alebo vytočíte kontakt zobrazený na displeji. Ani tu nechýba smart snímka vytváraná hánkami prstov, či funkcia kreslenia, ktorou otvoríte vybrané aplikácie len pomocou nakreslenia konkrétneho písmena.

Android Nougat s EMUI 5.1 pridáva aj funkciu tzv. pararelných aplikácií. Vďaka nim sa budete môcť súčasne prihlásiť do dvoch rôznych kont v rámci rovnakej aplikácie. Zatiaľ sú však podporované len tituly WhatsApp a Facebook.

Z aplikácií, ktoré v Huawei P10 stoja za zmienku, je aj Správca telefónu. Ten ponúka hneď niekoľko funkcií, ktoré zahŕňajú čistenie internej pamäte, optimalizáciu systému, sledovanie spotreby mobilných dát, správu blokovaných hovorov a správ, spotrebu energie a kontrolu povolení aplikácií. Okrem toho je jeho súčasťou aj nástroj pre zamknutie aplikácií pomocou hesla alebo odtlačku prsta.

Huawei P10 môžeme pochváliť za pekné spracované používateľské prostredie. Nie každému sa musí samozrejme páčiť, no z nášho subjektívneho pohľadu ho môžeme označiť za to najlepšie, čo nájdete na trhu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+