MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Rýchlik bez zaváhania

Huawei P10 svojou výbavou nepatrí k úplnej špičke. Mať ale ten najvýkonnejší smartfón nie vždy znamená, vlastniť aj to najrýchlejšie zariadenie. Presvedčili sme sa o tom aj pri P-desiatke, ktorá síce v benchmarkoch svoju konkurenciu neporáža, no z pohľadu používateľského komfortu a responzívnosti sa s nimi môže minimálne porovnávať. Naozaj, rýchlosť, s akou reaguje tento smartfón na podnety používateľa, patrí k absolútnej špičke. To isté platí aj o ostatných činnostiach, ako je prehliadanie webových stránok, či prehrávanie videí.

8-jadrový procesor HiSilicon Kirin 960 s maximálnym taktom 2,4 GHz sa spolu so 4 GB operačnou pamäťou RAM zaslúžili o rýchle spúšťanie aplikácií. Počas testovania sme sa nestretli so žiadnym zaváhaním a milo nás prekvapili aj reakcie pri používaní viacerých aplikácií naraz. Zaujímavosťou je, že v prípade Huawei P10 sa o rýchle reakcie stará aj umelá inteligencia. Tá vie na základe používateľovho správania lepšie optimalizovať používanie pamäte, či predpovedať to, ktorej časti displeja sa dotkne najbližšie.

Čo sa týka hrubého merateľného výkonu, ani tu si P10 nepočínal najhoršie. V AnTuTu dosiahol skóre na úrovni 124-tisíc bodov, zatiaľ čo v 3D Marku sa body zastavili na hodnote 27 743. To je viac než dostatok k tomu, aby si poradil aj s náročnejšími úlohami, či s hraním graficky pokročilejších hier. Teplota pri záťaži v niektorých situáciách dokázala vystúpať aj vyššie a občas sme zaznamenali vyššiu teplotu aj pri bežnom používaní.

Jednou z najväčších predností nového Huaweiu P10 je tiež jeho interná pamäť. Tá má nadpriemerne veľkú kapacitu 64 GB, z ktorej je pre používateľa dostupných niečo cez 52 GB. To postačí k ukladaniu aj väčšieho počtu 4K videí, či bezstarostnému využívaniu zariadenia po dlhšiu dobu bez toho, aby ste museli riešiť čistenie. V prípade, že by vám ale ani interná pamäť nepostačovala, môžete ju rozšíriť ešte o pamäťovú kartu s kapacitou do 256 GB.

Aj tu Huawei integroval čistič úložiska, ktorý pomôže s odstránením nadbytočných súborov z vyrovnávacej pamäte. Pomocou neho môžete časom získať aj niekoľko stoviek MB úložného priestoru, ktorý by inak zapĺňali zbytočné súbory uložené v cache pamäti. Jeho súčasťou je aj správa operačnej pamäte RAM.

Multimédiá: Na jednotku

Huawei nás svojim hlasným reproduktorom milo prekvapil aj tento rok. Podobne ako po minulé roky, aj teraz je umiestnený v spodnej časti zariadenia. Reproduktor ponúka výborný zvukový prednes, ako aj kvalitu. Stále sa to ale nevyrovná stereo reproduktorom Boomsound, ktoré sa nachádzali napríklad v HTC M8 alebo M9. Jeho kvalitu tak môžeme označiť za priemer triedy. Ku kvalite zvukového výstupu cez 3,5mm audio jack nemáme žiadne výhrady. Ponúka dostatočný výkon a zvuk, ktorý ponúka vyvážené podanie všetkých frekvenčných pásiem.

Súčasťou softvérovej výbavy smartfónu je okrem klasickej Huawei galérie aj nová aplikácia Quik. Tá pochádza od spoločnosti GoPro a umožňuje vytvoriť krátke zostrihy z vašich fotografií a videí. Tie môžete jednoducho doplniť o vlastné prelínacie efekty, hudbu, filtre alebo texty. To všetko ale môžete nechať aj na samotnej aplikácii, ktorá dokáže za pomoci niekoľkých preddefinovaných filtrov sama zvoliť ich kombináciu. Aplikácie ale nie je exkluzívnou súčasťou P-desiatky a je zadarmo dostupná aj v obchode Play pre väčšinu zariadení s Androidom 4.4 a vyšším.

Samozrejme, s Huawei P10 si prehráte aj videá, a to v rozlíšení Full HD, aj vo vyššom 4K rozlíšení – nie všetky ale bude zariadenie prehrávať bez problémov. K prehrávaniu môžete použiť vstavaný video prehrávač alebo akýkoľvek iný, ktorý stiahnete z obchodu Play.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+