MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Slušná výdrž je základ

Huawei P10 Lite obsahuje vstavanú batériu s kapacitou 3000 mAh. To je dnes už štandardom aj v tejto kategórii zariadení. S rozumne výkonným procesorom a Full HD displejom by menšia kapacita bola už zrejme nedostatočná. V tomto prípade je ale výdrž na veľmi dobrej úrovni, aj keď nijako neprekonala naše očakávania.

Dobrou správou ale je, že za nimi ani veľmi nezaostala. Ani raz sa nám počas používania nestalo, že by sme telefón museli v priebehu dňa dobíjať, a to ani pri tých najnáročnejších dňoch. V priebehu jedné dňa je s telefónom možné dosiahnuť 3-4 hodiny zapnutého displeja v závislosti od náročnosti aktivít, ktoré s ním robíte.

Pri našom bežnom používaní sme na konci dňa mali zväčša 30 – 40 % batérie. To síce nestačilo na celý ďalší deň, no menej náročný používateľ pravdepodobne nebude musieť nabíjať telefón každú noc. My sme mali displej zapnutý v priemere 2 a pol hodiny a zväčša vykonávali jednoduchšie úkony typu sociálne siete, webové prehliadanie, fotografovanie či komunikácia cez messengery.

Huawei P10 Lite: Záverečné hodnotenie

Niet pochýb o tom, že v prípade zaujímavých ponúk od operátorov sa Huawei P10 Lite znovu stane masovým trhákom tohto roka. Telefón ponúka všetko, čo by od neho mohol bežný používateľ požadovať a v žiadnom smere vyslovene nezaostáva. Oproti predchádzajúcej generácii ponúka niekoľko vylepšení, ktoré sa týkajú najmä dizajnu. Pomer ceny a výkonu je znovu jeho najväčšou prednosťou, no najväčšia konkurencia prichádza priamo z jeho vlastných radov.

Nedávno sme totiž testovali Huawei P9 Lite (2017), ktorý má veľmi podobné parametre. Stojí ale v priemere o asi 50 eur menej, čo v tejto cenovej kategórii nie je nezanedbateľné. Má ale o čosi slabší procesor, čo sa pomerne výrazne prejavovalo aj v praxi. Ak teda budete chcieť plynulejší používateľský zážitok, určite by ste mali zvoliť Huawei P10 Lite. Ak ale patríte medzi nenáročných používateľov, rozhodovanie budete mať ťažšie, pretože v iných smeroch sú si telefóny takmer navlas podobné.

Plusy

+ Konštrukcia

+ Odladený systém

+ Pekný displej

Mínusy

– Nekonzistentný fotoaparát

– Málo vylepšení oproti lacnejšiemu modelu P9 Lite 2017

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+