MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Rýchle LTE aj NFC

Huawei P10 Lite ponúka všetky tie formy pripojenia, ktoré by ste v tejto kategórii mohli očakávať a nerobí žiadne výrazné kompromisy. K mobilným sieťam sa pripojíte pomocou GPRS, EDGE, HSPA aj LTE technológií. Poteší aj prítomnosť LTE Cat6 s rýchlosťami do 300 Mbps, čo v tejto triede nie je vždy samozrejmosťou. Ako sme už spomínali, na Slovensku nájdete verziu s jednou SIM a aj dual SIM verziu telefónu. Môžete očakávať rovnaké spoľahlivé fungovanie dual SIM technológie tak, ako sme v prípade Huawei smartfónov zvyknutí.

Nechýba pripojenie k Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band pripojenia. Bluetooth tu nájdeme vo verzii 4.1 a nechýba ani NFC. Trošku nás mrzí použitie microUSB konektoru, no to bude v strednej triede zrejme ešte nejaký čas štandardom. Aj vďaka sklenenej konštrukcii nemá telefón s pripojením absolútne žiadne problémy bez ohľadu na to, ako ho uchopíte alebo aké antény zakryjete. Nestretli sme sa so žiadnymi výpadkami signálu či jeho nedostatočnou intenzitou. Bezproblémové boli aj telefonické hovory, čo nám potvrdila aj druhá strana. V tomto smere tak hodnotíme Huawei P10 Lite na výbornú.

Fotoaparát: Nešokuje žiadnym spôsobom

Ani pozitívne, ani negatívne. V skratke povedané, Huwaei P10 Lite poskytuje presne takú úroveň fotografií, akú by sme na prvý pohľad očakávali. Nájdeme tu 12MP hlavný snímač s optikou f/2.2, dvojtónovým bleskom, ako aj 8MP prednú kameru. Obe sú ale schopné nahrávať “iba” Full HD video, čo ale bežnému používateľov v roku 2017 stále môže stačiť.

Kvalita fotografií nie je zlá, no ani nás neohromila. Niekoľko obrázkov sa nám ale skutočne pozdávalo, no pre ich vytvorenie sú potrebné optimálne svetelné podmienky. Kým málo svetla spôsobuje výrazné zašumenie fotografií, stratu detailov a kontrastu, telefón sa nie vždy vedel popasovať s veľmi jasnými podmienkami a často prepálil jasné tóny. Vo väčšine prípadov však boli výsledky akceptovateľné a bez problémov vhodné na zdieľanie na sociálnych sieťach.

Potešila nás ale aplikácia fotoaparátu, ktorá prevzala väčšinu možností od drahších súrodencov. Nájdete tu preto množstvo nastavení a funkcií, vďaka ktorým môžete prispôsobiť zážitok z fotografovania. Aplikácia tiež bola o poznanie rýchlejšia ako v podobnom modeli Huawei P9 Lite 2017, vôbec nám nezamŕzala a nepadala. Aj za to zrejme vďačíme trošku výkonnejšiemu procesoru.

Kvalita videa je na priateľnej úrovni, no výrazne tu cítime absenciu optickej stabilizácie. Podanie farieb je ale slušné a reprodukcia zvuku bola tiež veľmi príjemná bez akéhokoľvek praskania či šuštania. Na záznam dôležitých životných okamihov či osláv ale zrejme budete chcieť použiť iné zariadenie.

Selfie kamera je tiež priemerná, no výsledky v dobrom osvetlení je možné bez problémov použiť na sociálnych sieťach, čo je zrejme hlavnou funkciou selfie kamery. Celkovo tak ponúka Huawei P10 Lite dostatočne kvalitný fotoaparát so šikovnou aplikáciou, no v tejto cenovej kategórii nijako nevytŕča z radu a za niektorými zariadeniami aj zaostáva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+