MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Jasný a plný farieb

Huawei P10 Lite ponúka 5,2″ Full HD displej vyrobený technológiou LTPS IPS LCD. Bez ohľadu na krkolomný názov ale môžeme skonštatovať, že ide o skutočne veľmi pekný panel, ktorý poteší oko aj náročnejšieho používateľa.

V prvom rade oceňujeme rozsah dostupných úrovní jasu. Kým minimálny jas je skutočne nízky, maximálny je dostatočne jasný aj pre použitie na priamom slnku. Tu vám bude robiť problém pomerne reflektívne sklo, no samotný jas je na výbornej úrovni a oceníte ho aj v jasnejšom prostredí.

Zobrazované farby a pozorovacie uhly sú skutočne špičkové. Nedochádza k žiadnemu skresleniu a farby pôsobia skutočne prirodzene. Napriek tomu, že nejde o AMOLED panel, sú čierne farby skutočne hlboké, čo vytvára krásny kontrast s modrými akcentami ikon rýchleho spustenia v notifikačnom paneli.

Nechýba prepracovaný nočný režim, ktorý si môžete nastavovať alebo spustiť manuálne. Okrem toho môžete upraviť úroveň tohto režimu tak, aby nebol žltý filter neprirodzene výrazný. Pri práci na priamom slnku je zasa možné použiť ďalší špeciálny režim, ktorý zmení kontrast farieb pre čo najlepšiu čitateľnosť. Hoci obsah na displeji takto rozoznáte jednoduchšie, tento režim pomerne výrazne ovplyvňuje zážitok z používania telefónu a my ho máme radšej deaktivovaný.

Celkovo je ale displej na skutočne vysokej úrovni. Nesklame vás rozlíšením ani ostatnými vlastnosťami. Zamrzí iba absencia odolného skla Gorilla Glass, ktoré by bolo možno aj trošku menej reflektívne na priamom slnku. V tejto cenovej kategórii je to ale ospravedlniteľné a pri bežnom používaní nejde o nedostatok, ktorý by výrazne ovplyvnil používateľský zážitok.

Výkon a pamäť: Rozumná stredná trieda

Každým rokom sa nám potvrdzuje, že čím ďalej, tým sú dostupné telefóny lepšie a lepšie. Platí to aj o Huawei P10 Lite, ktorý papierovými špecifikáciami možno neohúri, no pri reálnom používaní vás podrží a možno aj prekvapí. Srdcom telefónu je domáci procesor HiSilicon Kirin 658. Tento osemjadrový čip spolupracuje s RAM s kapacitou 3/4 GB. Náš testovací model mal 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte. Aj kapacita vnútornej pamäte nás potešila. Je skvelé, že výrobcovia sa tiež učia a upúšťajú od 16GB, či dokonca 8GB základných verzií telefónov v nižších triedach. V dnešnej dobe veľkých objemov dát sú tieto hodnoty skutočne zaostalé a 32 GB je vítaná zmena.

Po výkonnostnej stránke nemáme žiadne veľké výhrady. Telefón fungoval svižne, nemal problémy s multitaskingom a ani otváraním náročnejších aplikácií. Zaváha ale pri tých najnáročnejších hrách, kde nestíha slabší grafický čip. Inak ale telefón funguje skutočne svižne a bez problémov.  Zaujímavé je, že model Huawei P9 Lite 2017, ktorý sme testovali iba nedávno, mal podobný procesor Kirin 655. Tu sme ale výkonnostných nedostatkov zaznamenali viacero. Nový Huawei P10 je v tomto smere lepší, aj keď nie perfektný. Už tradične ho spomalí aj inštalovanie väčšieho množstva aplikácií, čo sme zažili pri prvotnom nastavení zariadenia. Inak ale fungoval bez akéhokoľvek zaváhania.

Ak by vám vnútorná pamäť nestačila, poteší vás slot na microSD kartu s kapacitou do 256 GB. Ten je buď hybridný v prípade Dual SIM verzie, alebo samostatný. Celkovo je telefón výkonnostne veľmi dobre vybavený. Pomáha mu aj odladená grafická nadstavba, ktorá síce prekrýva čistý Android, no nijako telefón nespomaľuje, práve naopak.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+