MojAndroid

Na zúbok duálneho fotoaparátu Huawei P10, ktorý výrobca predstavil na MWC, sa pozrel známy portál DxOMark. Ten novinku čínskeho výrobcu zaradil medzi najlepšie fotomobily súčasnosti. S bodovým ohodnotením na úrovni 87 bodov, sa môže kvalitou fotoaparátu porovnávať napríklad so Sony Xperiou XZ či Samsungom Galaxy S6 edge plus. Za aktuálnym kráľom fotomobilov Google Pixel zaostáva iba o dva body.

Náš tip
Huawei P10 a P10 Plus: Špičkový dizajn aj fotoaparát | MWC 2017

DxOMark pritom hodnotí samostatne foto a video. Ak sa pozrieme iba na kategóriu fotografií, tak môžeme vidieť, že Huawei P10 dosiahol hodnotenie 88 bodov, čo je rovnako ako napríklad HTC 10 alebo Samsung Galaxy S7 edge. Jedine Google Pixel si v tejto kategórii vyslúžil 89 bodov. Ak teda hľadáte smartfón, s ktorým budete najmä fotiť, tak P-desiatka sa v rebríčku posúva ešte o jedno miesto vyššie.

test

Najväčšími plusmi, ktoré vyzdvihol DxOMark pri svojom teste, je napríklad veľmi presné zaostrovanie, dobré vyváženie bielej, detaily a kresba fotografií v zlých svetelných podmienkach. Medzi mínusy patrí napríklad viditeľný šum pri fotení modrej oblohy, či strácajúce sa detaily v tieňoch. Video si v prípade Huawei P10 vyslúžilo o niečo horšie hodnotenie na úrovni 84 bodov. Celková kvalita je na vysokej úrovni, pričom video dokáže zachytiť veľa detailov a ponúka aj dobrý dynamický rozsah a vyváženie bielej. Medzi jeho nevýhody patrí napríklad “jello” efekt pri chôdzi a deformácia farieb v slabom osvetlení.

Napriek niektorým nedostatkom, ale nie je pochýb, že Huawei P10 dnes patrí ku skutočnej elite. Teraz je už len otázne, ako na tom bude v porovnaní napríklad s LG G6, či zatiaľ nepredstaveným Samsungom Galaxy S8.

Huawei-P10-blue

 

Zdroj: DxOMark

11.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+