MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Dobrý fotoaparát aj zvuk

Po zvukovej stránke ponúka Huawei P Smart stále iba jeden reproduktor. Vzhľadom na cenu sme ale viac ani neočakávali. O kvalite sa toho veľa písať nedá. Smartfón po stránke hlasnej reprodukcie hudby totižto neponúka nič špeciálne a radí sa medzi priemer svojej triedy. Potešujúci je fakt, že sa tu nachádza bežný 3,5 mm audio jack, cez ktorý si vypočujete hudbu na drvivej väčšine dnes dostupných slúchadiel.

Kvalita reprodukcie je na dobrej úrovni a nedá sa jej čo vytknúť. To isté platí aj o výkone. Navyše, zvuk sa dá vylepšiť pomocou softvéru a nastavení Huawei Histen. Tie ponúkajú niekoľko možností ako zvuk upraviť tak, aby ste s ním boli spokojní. Na výber máte napríklad ekvalizér či efekt 3D audia.

Huawei už tradične patrí medzi šampiónov medzi fotoaparátmi. Môžeme to tvrdiť aj o Huawei P Smart, ktorý ponúka dobrý pomer ceny a výkonu. Dvojica snímačov s rozlíšením 13 a 2 Mpix ponúka dostatok detailov a širokú paletu funkcií. Práve tými sa Huawei odlišuje od svojich konkurentov. Ak totižto chcete robiť najrôznejšie umelecké zábery a so svojimi výslednými fotografiami sa tak povediac “pohrať”, tak potom je aplikácia skutočnou čerešničkou na torte. Z dostupných funkcií spomenieme aspoň tie najzaujímavejšie. K dispozícii máte napríklad fotenie s premenlivou clonou (možnosť nastavenia hĺbky ostrosti aj po zhotovení  snímky), pohyblivé obrázky (natočí sa niekoľko sekúnd videa + fotografia), či špeciálne nočné efekty, vďaka ktorým nafotíte nočnú oblohu, stopy koncových svetiel alebo svetelné grafity. Samozrejmosťou je podpora profesionálneho režimu s manuálnym nastavením citlivosti ISO, rýchlosti uzávierky a vyváženia bielej. Video nahráte v maximálnom rozlíšení Full HD.

Operačný systém: Android Oreo v akcii

Dobrou správou je, že operačný systém s nadstavbou EMUI sa svojimi funkciami od drahších zariadení tohto výrobcu až tak veľmi nelíši. Navyše, v prípade Huawei P Smart, prichádza vo verzii Android 8.0 Oreo. Po grafickej aj funkčnej stránke ide o veľmi vyspelé riešenie.

Používateľ má s nadstavbou niekoľko možností ako ju používať. Launcher ponúka rozloženie ikon priamo na ploche alebo v menu s aplikáciami tak, ako to poznáme z väčšiny zariadení. Samotný launcher však na nás až taký dobrý dojem neurobil a osobne sa prikláňame skôr k použitiu alternatívneho riešenia v podobe aplikácie NOVA launcher.  Nechýba ani podpora motívov, ktorých v zariadení nájdete dostatočne veľa na to, aby si vybral každý. Ak sa vám ale launcher nebude pozdávať, stále ho môžete jednoducho vymeniť za iný.

Notifikačný panel je centrom pre zobrazovanie všetkých upozornení. Okrem nich ale v ňom nájdete aj niekoľko skratiek a rýchlych ovládacích prvkov, ktoré je možné preusporiadať podľa vlastného uváženia. EMUI podporuje tiež ďalšie nastavenia notifikačnej lišty. Zobraziť v nej môžete napríklad názov mobilného operátora, rýchlosť siete, či zmeniť nastavenie zobrazenia notifikácií z ikon na číslo. Súčasťou je aj podrobná správa upozornení.

EMUI je známy aj ďalšími svojimi funkciami, ako sú plávajúce tlačidlo, rozhranie pre ovládanie jednou rukou, plánované vypnutie a zapnutie, či ovládanie pohybom. Pri porovnaní s EMUI na drahších zariadeniach, na Huawei P Smart ale chýbajú viaceré funkcie. To je však vzhľadom na cenu a ponúkané hardvérové parametre pochopiteľné. Väčšinu týchto funkcií v bežnom živote ale aj tak nevyužijete, takže vám zrejme ani nebudú chýbať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

2.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+