MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Dnešný štandard

Displeje prešli za posledný rok veľkými zmenami a najnovšie sa štandardom stávajú zobrazovacie panely, ktoré pokrývajú takmer celú prednú stranu, a to s pomerom strán 18:9. Kvalitatívne ide o priemer triedy, ktorý nesklame drvivú väčšinu používateľov. Oproti drahším zariadeniam s OLED displejmi tu je viditeľný rozdiel najmä v kontraste . Čo sa týka reprodukcie farieb a rozlíšenia 1080 x 2160 px, tak tie sú postačujúce. Výhrady nemáme ani k pozorovacím uhlom. Mimochodom, na Huawei P Smart je od výroby nalepená ochranná fólia, ktorú však môžete kedykoľvek strhnúť a nahradiť ju inou, alebo namiesto nej použiť napríklad odolnejšie sklo.

Samozrejme, nadstavba od Huawei prináša aj niekoľko funkcií a nastavení displeja. Manuálne si môžete predvoliť vyváženie bielej farby či zapnúť ochranu zraku. Medzi menej tradičné možnosti patrí napríklad zmena rozlíšenia obrazovky (Full HD alebo Full HD+), ktorá dokáže ušetriť energiu a predĺžiť tak chod na batériu. Vítanou funkciou je tiež zobrazenie na celú obrazovku, ktorá zabezpečí správne zobrazenie tých aplikácií, ktoré nie sú optimalizované pre displeje s pomerom strán 18:9.

Výkon a pamäť: Všetkého tak akurát

Asi je zbytočne pojednávať o tom, že Huawei P Smart ponúka dostatok výkonu pre väčšinu činností, ktoré by ste s ním chceli robiť. O chod systému sa stará procesor Hisilicon Kirin 659 s ôsmimi jadrami a 3GB operačnej pamäte RAM. Ide pritom o podobnú kombináciu technických parametrov ako v prípade o niečo drahšieho smartfónu Huawei Mate 10 Lite. Ten má o 1GB RAM viac. Napriek tomu musíme ale povedať, že P Smart sa nám zdal byť v niektorých situáciách o niečo pomalší. Či to ma za následkom iná verzia Androidu je otázne, zdá sa ale, že operačný systém potrebuje ešte trochu doladiť. Stávalo sa nám totižto, že zariadenie občas spomalilo a nereagovalo na naše podnety tak rýchlo, ako by sme chceli, a to aj napriek tomu, že na ňom beží novší Android  8.0 Oreo. Merného výkonu je ale dostatok, čo potvrdzujú aj benchmarky Antutu a Geekbench..

Interné úložisko nie je na dnešné pomery ničím výnimočné. 32 GB je u lacnejších zariadení už dlhodobo zaužívaný štandard a výnimkou nie je ani Huawei P Smart. Vnútornú pamäť ale dopĺňa ešte možnosť použiť rozširujúcu kartu microSD, ktorá sa vkladá do hybridného slotu spolu s nano SIM. Nevýhodou je samozrejme to, že keď ju použijete, už nemôžete do telefónu vložiť dve SIM karty. Podporované sú inak pamäťovky s kapacitou do 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

2.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+