MojAndroid

Google to vo svete aplikácií na četovanie skúsil ešte v roku 2016, keď svetu predstavil Google Allo. Tento počin si popri konkurencii ako Facebook Messenger, WhatsApp či Viber už nedokázal nájsť dostatok používateľov. Preto ho Google minulý rok oficiálne ukončil. Niektorí používatelia si ale aplikáciu prirodzene nechali nainštalovanú. Tí, ktorí ju používali na zariadení Huawei, začali dostávať zvláštne upozornenia. Podľa nich je aplikácia Google Allo škodlivý malvér, ktorý by si mali čím skôr odinštalovať. Informoval o tom portál Android Authority.

Nejasný dôvod upozornení, zatiaľ len na niektorých modeloch

Je celkom zvláštne, prečo sa smartfóny čínskeho giganta rozhodli označiť mŕtvu aplikáciu od Google za bezpečnostnú hrozbu. Nie je na to prakticky žiadny dôvod, pretože Google Allo sa dnes už nedá ani poriadne využívať. A každá verzia bola starostlivo ošetrená po bezpečnostnej stránke nielen od Google.

google allo škodlivý malvér

Každopádne problém spozorovali zahraniční používatelia na viacerých modeloch Huawei. Telefón ich formou niekoľkých rôznych upozornení varoval, že aplikácia Google Allo je škodlivá a podľa všetkého infikovaná. Zároveň odporučil aplikáciu odinštalovať.

Problém bol spozorovaný najprv v prípade modelu P20 Pro. Neskôr na podobnú vadu upozornili aj používatelia neskoršieho vlajkového modelu, Mate 20 Pro. Dosiaľ nie je známe, prečo považujú Huawei smartfóny aplikáciu Google Allo za bezpečnostnú hrozbu. Niektorí používatelia ale už stihli požiadať výrobcu o vysvetlenie.

Náš tip
Google Allo dnes končí, uložte si históriu konverzácií
4.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubo S

  smartfóny Huawei by mali tichúčko šúchať nohami..

  • Kukucar

   no to isto, sú to top produkty, Samsung s jeho lagdroidom sa môže ísť schovať pred kvalitou od Huawei.

   • disq

    Začiatok roka a hneď vtip roka?

    • mar bartian

     latku nastavil vysoko 😂

 • KalichVydra

  Ale veď smartfóny sú len geniálny spôsob ako nahradiť klasické čipovanie ľudí niečím oveľa lepším a ľudia si to dokonca sami platia 😉👍🖐

+