MojAndroid

Technológie  rýchleho nabíjania batérií v smartfónoch sú dnes veľmi často používané najrôznejšími výrobcami. Niektorí idú cestou štandardizovaných technológií, ako je Quick Charge od Qualcommu, iní sa však prikláňajú skôr k vlastnému riešeniu. Presne takými sú aj spoločnosti Oppo, Vivo, Huawei, či Samsung. A práve zariadenia od týchto výrobcom boli podrobené testu rýchlosti nabíjania.

Každý smartfón bol vybitý na 0% a každý disponuje batériou s kapacitou 4000 mAh. V teste sa proti sebe postavili Samsung Galaxy C9 Pro, Huawei Mate 9, Oppo R9 a Vivo X9 Plus. Tieto boli porovnávané s iPhone 7 Plus, ktorý rýchlym nabíjaním nedisponuje a má menšiu 2910 mAh batériu.

Po 5 minútach nabíjania viedol v rýchlosti Huawei Mate 9, ktorý sa nabil až na 10% kapacity batérie. Za ním nasledovali Vivo X9 Plus (9%), Oppo R9s Plus (8%) a Samsung Galaxy C9 Pro (7%). iPhone 7 Plus bol v tomto čase na 4%.

fast-charging-1

30 minút nabíjania ukázalo už väčšie rozdiely. Na čele ostával stále Huawei Mate 9 s 56%, za ktorým so 49% nasledovali Oppo R9 Plus a Vivo X9 Plus. Posledným v rade bol Samsung Galaxy C9 Pro s 36%, no a samozrejme iPhone 7 Plus, ktorý aj napriek menšej batérii ostal už teraz poriadne pozadu – nabil sa len na 19%.

fast-charging-2

50 minút času prinieslo batérii na Huawei Mate 9 a Oppo R9 Plus 89% kapacity, pričom v tesnom závese sa držal X9 Plus, ktorý sa nabil na 86%.  Na poslednej priečke ostával Samsung so 68% a bez prekvapenia iPhone 7 Plus (38%).

fast-charging-3

Len 90 minút nabíjania stačilo 4000 mAh batérii na Huawei Mate 9 k tomu, aby sa nabila na 100%. V tesnej blízkosti tohto času sú ale aj Oppo R9 Plus (98%) a Vivo X9 Plus (98%). Samsung Galaxy C9 Pro znížil náskok konkurencie a po 90 minútach mu do plného nabitia ostávalo už iba 5%. iPhone 7 Plus ostal ďaleko pozadu a ukazovateľ batérie po 90 minútach ukazoval iba 57%. Samsungu nakoniec trvalo 110 minút kým sa nabil. iPhone 7 Plus, ktorý aj napriek pomerne vysokej cene nedisponuje technológiou rýchleho nabíjania, sa po tomto čase zastavil na 69%. Doplna sa nabil až po 190 minútach.

Z testu teda ako víťaz jednoznačne vyšiel Huawei Mate 9, ktorý sa počas celého priebehu testu nabíjal najrýchlejšie. Veľmi dobre si ale počínala aj VOOC technológia v Oppo R9 Plus a Vivo X9 Plus. Presný priebeh nabíjania môžete vidieť aj na grafe nižšie.

fast-charging-7

Zdroj. Gizmochina

6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+