MojAndroid

Google zrušil spoluprácu s Huawei, čínskemu elektronickému gigantovi neostáva veľa možností. Jednou z nich je vlastný operačný systém od Huawei. Spoluprácu ukončili ďalší americkí dodávatelia mikročipových súčiastok do smartfónov, notebookov, serverov a modemov.

Huawei odhaľuje operačný systém

Pomerne jednoduchým spôsobom, akým obísť zákaz používania Služieb Google Play a Obchodu Play, je nasadenie AOSP verzie operačného systému Android s integráciou vlastného obchodu s aplikáciami. Huawei má plány a vyvíja svoj vlastný operačný systém, ktorého sa údajne dočkáme už v priebehu tohtoročnej jesene.

Čínske spravodajstvo Caijing tvrdí, že hlava Huawei Consumer Business Group, Richard Yu, odhalila niektoré detaily ohľadom ich pripravovaného indeoenOS. Jeho nasadenie by malo byť plne pripravené pre budúcoročné smartfóny, počítače, tablety, televízory, autá a nositeľnú elektroniku, píše sa v správe portálu Gizmo China.

Používatelia súčasných Huawei smartfónov údaje nemajú mať dôvod k obavám.

Plná kompatibilita s Android aplikáciami

indeoenOS má byť plne kompatibilný so všetkými aplikáciami pre Android. Má byť i rýchlejší ako Android, so spoločnými znakmi s ChromeOS. Samsung v minulosti pripravoval spustenie vlastného operačného systému Tizen, ktorý sa však na trhu smartfónov nepresadil. OS Tizen nájdeme už len v smart hodinkách a televízoroch.

Podľa zákulisných informácií však Huawei stále úzko komunikuje s Google a hľadajú spoločné východisko. Aktuálne dostal Huawei odklad zákazu obchodovania s americkými firmami na tri mesiace. Nové informácie prichádzajú každý deň a situácia sa neustále mení a vyvíja. Pre aktuálne informácie sledujte podstránku Kauza Huawei a USA.

Rast Huawei v oblasti elektroniky je nezastaviteľný, a uvedomuje si to aj americká vláda. Práve rýchly pohyb vpred môže byť jednou z možností jeho prísneho zákazu v krajine. Sme veľmi zvedaví, čo prinesie úplne nový, naprieč platformami rozvíjajúci sa operačný systém.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Intel, Qualcomm, Broadcom a ďalšie spoločnosti ukončili spoluprácu s Huawei
Náš tip
Huawei dostal odklad zákazu obchodovania s americkými firmami, ale len na 3 mesiace
Náš tip
Huawei príde o plnohodnotný Android, Google aplikácie a aktualizácie
22.5.2019
Zdroj: Gizmo China

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+