MojAndroid

Zatiaľ čo Huawei zrejme chystá predstavenie následníka modelu Huawei Nova 3 počas tohto mesiaca, samotný Huawei Nova 3 začína pomaly obdržiavať aktualizácie na EMUI 9.0 s Androidom Pie. Zariadenie bolo predstavené v júli tohto roka a Android 9.0 Pie bol na tomto modeli taktiež už aj otestovaný a to do tohto momentu, kedy sa update začína šíriť oficiálne. Začínajú však čínske varianty.

Update s kompromisom

Čínsky gigant uverejnil aj obrázok, na ktorom môžeme vidieť časovú os s informáciami o aktualizáciách na EMUI 9.0 a Android Pie v testovacích beta verziách pre iné modely.

  • Nova 2s začal prijímať beta verzie od 20. novembra
  • Nova 3i začal prijímať beta verzie od 28. novembra
  • Nova 3e očakáva prvé beta verzie v januári 2019
  • Pre Huawei Mate 20 Lite bola spustená možnosť prihlásiť sa na beta testovanie 28. novembra

Vráťme sa však k informáciám ohľadom aktualizácie pre Nova 3. Update je veľký približne 4,7 GB a nové číslo zostavy je PAR-AL00 9.0.0.101. Jedná sa o skutočne veľký update a pokiaľ by ste chceli onedlho aktualizáciu stiahnuť a nainštalovať, pripravte si voľné miesto v internom úložisku. Zo zoznamu zmien však mnohých zarazí fakt, že na EMUI 9.0 nie je možné inštalovať alternatívny launcher. Tak ako Huawei pred približne pol rokom zakázal možnosť odomknúť bootloader na svojich modeloch, tak teraz svojich používateľov obral o možnosť ako-tak si ešte dodatočne upraviť vzhľad softvéru. Na druhú stranu bola znížená spotreba energie, tak ako aj bolo zrýchlené rozpoznávanie pomocou tváre. Nová funkcia s názvom HiVision potom ponúkne možnosť rozpoznať jedlo, ktoré vidí fotoaparát a softvér automatický povie približnú váhu jedla a jeho kalórie.

Ďalšie články k téme Huawei:

Náš tip
Huawei Enjoy 9 vymenil Kirin procesor za Snapdragon

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro dostáva ďalšiu aktualizáciu, zlepší sa rýchlosť odomykania a fotky

Náš tip
Huawei prinesie smartfón s 3D kamerou už čoskoro

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+