MojAndroid

Musíme uznať, že spoločnosť Huawei nás teraz poriadne zaskočila. Hoci predstavenie nových Nexus zariadení očakávame až neskôr v priebehu tohto roku, už teraz sme počuli z viacero rôznych zdrojov, že o nové Nexusy sa postará spoločnosť HTC. Tá by mala pripraviť hneď dve nové zariadenia a tieto informácie opakovane vyplávali na povrch v priebehu posledných mesiacov. Popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei pre Južnú Afriku ale v jednom interview potvrdil, že jeho spoločnosť chystá nové Nexus zariadenie pre tento rok.

Náš tip
HTC údajne podpísalo exkluzívny trojročný kontrakt na výrobu Nexusov

Nexus 6P smartfony

To je naozaj nečakané prehlásenie. Huawei sa vlani podieľal na vývoji zariadenia Nexus 6P, čo možno mnohých používateľov trochu prekvapilo. Tento donedávna malý čínsky výrobca je ale stále populárnejší a zariadenia pripravuje čoraz kvalitnejšie. Google tak mal so spoločnosťou zrejme dobré skúsenosti a ďalšia spolupráca by nás neprekvapila, no dva Nexusy za dva roky nie je úplne štandardný prístup. Uniknutých informácií o nových Nexus smartfónoch od HTC je tiež príliš veľa na to, aby šlo iba o úplné dohady. Čo tým ale potom predstaviteľ Huawei myslel?

V súčasnosti jediné rozumné riešenie vidíme v tom, že môže ísť o iné Nexus zariadenie, pravdepodobne o tablet. To by vysvetľovalo túto zaujímavú informáciu, no je tiež možné, že dohady o Nexusoch od HTC sú jednoducho klamlivé, aj keď sa to zdá menej pravdepodobné. V každom prípade ide o zaujímavú správu, ktorej vývoj budeme určite ďalej monitorovať.

Zdroj: GearBurn via Android Police

4.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+