MojAndroid

Fotoaparáty v smartfónoch sa neustále zlepšujú, a tak s nimi robíme čoraz viac fotografií. Viete ale o tom, že za vašu fotografiu môžete zarobiť až 10 000 EUR? Huawei usporiadal fotosúťaž Huawei Next Image, kde na vás okrem fantastickej finančnej odmeny čakajú aj ďalšie atraktívny výhry.

Šesť kategórií, v ktorých môžete súťažiť

Huawei chce touto cestou upozorniť na to, akými dôležitými súčasťami našich každodenných životov sú fotoaparáty na našich smartfónoch. Zároveň chce ale vypátrať profesionálnych, ale i amatérskych fotografov, ktorí pri fotení uprednostňujú svoj smartfón. Súťažiť sa bude v týchto šiestich kategóriách:

 • Faces – experimentovanie s identitou a sila portrétu;
 • Good Night – zachytenie momentov pri slabom svetle;
 • Hello, Life! – zdieľanie emócií alebo inšpirácie v každodenných zážitkoch;
 • Check-In – objavovanie nových miest a nových zážitkov;
 • Nature – flóra, fauna a krajina v jej prirodzenej podobe;
 • Story Board – vyrozprávanie príbehu v 9 (deviatich) snímkach, mriežka fotografií, ktorá zachytáva zaujímavý príbeh.

Inteligentné telefóny prinášajú nový spôsob, ako vnímať fotografiu. Verím, že môžu slúžiť nielen ako úschovňa momentiek z každodenného života, ale aj ako umelecké médium. Všetko je o spôsobe, akým ich zachytávate. A smartfóny nám navyše umožňujú deliť sa o ne mimoriadne pohodlne. Preto dúfam, že vďaka súťaži Next Image dôjde v tomto smere k ďalšiemu posunu,” povedal na margo súťaže Rex Liu, riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti Huawei pre Česko a Slovensko.

Huawei má s fotoaparátmi v smartfónoch bohatú históriu. V roku 2016 odštartovala trend duálnych fotoaparátov na smartfónoch, tento rok zasa triumfuje s modelom Huawei P20 Pro, ktorý má hneď tri fotoaparáty na zadnej strane a zároveň pri fotení využíva umelú inteligenciu.

O víťazoch rozhodne verejnosť aj atraktívna porota

Súťažiť môžete do 20. augusta. Stačí, keď vaše fotografie z jednotlivých kategórií nahráte do online galérie na tejto stránke. Podmienkou ale je, že do súťaže môžu byť prihlásené iba fotografie zhotovené smartfónmi Huawei.  Hlasovať za fotografie bude možné od 9. júla do 24. augusta. Takto bude vybraných 50 fotografií s najväčším počtom hlasov, ktoré bude hodnotiť porota. Víťaz bude vyhlásený 10. septembra 2018 a porota sa skladá z týchto členov:

 • Yanmin Wang, prezident Huawei Consumer Business Group pre strednú a východnú Európu a Škandináviu
 • Dominic Bracco, oficiálny fotograf National Geographic
 • Alex Lambrechts, certifikovaný fotograf spoločnosti Leica
 • Tomasz Lazar, fotograf a laureát ceny World Press Photo
 • Bobby Anwar, známy dánsky fotograf
 • Gal Gadot, herečka a globálna ambasádorka série Huawei P20

Luxusné ceny pre najlepších fotografov

Najlepších 50 fotografií zo strednej a východnej Európy a severských krajín následne postúpi do celosvetového kola súťaže Huawei Next Image. A na čo sa môže tešiť jej víťaz? Víťazi jednotlivých kategórií získajú notebook Huawei Matebook X, možnosť publikovať svoje zábery v prestížnom magazíne National Geographic a finančnú výhru vo výške 2 000 eur. Víťaz 2. miesta sa môže tešiť na Huawei P20 Pro, fotografovi s umiestnením na tretej priečke bude patriť model Huawei P20.

Smartfón P20 dostanú aj víťazi Ceny publika – teda autori fotografií, ktoré získajú v jednotlivých kategóriách najvyšší počet hlasov verejnosti.

Absolútny víťaz súťaže získa notebook Huawei Matebook X, publikáciu svojich záberov v časopise National Geographic, 10 000 eur v hotovosti a možnosť zúčastniť sa septembrovej fotoexpedície s magazínom National Geographic v Taliansku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnostou Huawei.

12.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+