MojAndroid

V priebehu posledných týždňov ste na našom webe určite postrehli informácie o súťaži Huawei Next Image. Táto celosvetová súťaž motivovala majiteľov smartfónov Huawei, aby robili pekné fotografie a tie najkrajšie z nich boli odmenené vecnými cenami do výšky až 10 000 EUR. Globálna súťaž vrátane európskeho kola už bola vyhodnotená a pozná svojich výhercov. Popri tej však na našom webe prebiehala aj podobná súťaž, ktorá odmení najkrajšiu fotografiu zo Slovenska a my už vieme, ktorá fotografia to je a kto sa stal víťazom nového smartfónu!

Celosvetová súťaž na Slovensku

Súťaž v našej FOTOmánii prebiehala od 16. júla do 20. augusta, no celosvetové kolo prebiehalo dlhšie, a tak vyhodnotenie prichádza až teraz. Fotografie ste pridávali celkovo v šiestich kategóriách:

 • Faces – experimentovanie s identitou a sila portrétu;
 • Good Night – zachytenie momentov pri slabom svetle;
 • Hello, Life! – zdieľanie emócií alebo inšpirácie v každodenných zážitkoch;
 • Check-In – objavovanie nových miest a nových zážitkov;
 • Nature – flóra, fauna a krajina v jej prirodzenej podobe;
 • Story Board – vyrozprávanie príbehu v 9 (deviatich) snímkach, mriežka fotografií, ktorá zachytáva zaujímavý príbeh.

Podmienkou pre zapojenie sa do lokálneho kola na našom webe bolo, aby ste fotografiu vložili do našej FOTOmánie a navyše vybrali správnu kategóriu. Celkovo tak bolo do súťaže riadne zapojených 218 fotografií. V jednotlivých kategóriách bol počet fotografií nasledovný:

 • Check-In = 43
 • Faces = 11
 • Good Night = 36
 • Hello, life! = 27
 • Nature = 94
 • Story Board = 7

Druhou podmienkou bolo, aby bola fotografia zhotovená prostredníctvom smartfónu Huawei. Tu sme vám vedeli aj pomôcť, pretože vďaka spoločnosti Huawei ste si mohli na fotenie požičať smartfóny Huawei P20 a P20 Pro. Viac než 500 prihlásených prejavilo záujem o vyskúšanie si telefónu a vďaka náhodnému žrebovaniu si desiatky z vás mohli telefóny vyskúšať na vlastnej koži.

Spomedzi vyše 200 súťažných fotografií sme vybrali finálovú desiatku. Z tej potom celkového víťaza určila porota v zložení:

 • 2x zástupcovia spoločnosti Huawei
 • 1x profesionálny fotograf – Eduard Genserek
 • 1x amatérsky fotograf – Laci Strike
 • 1x redakcia MojAndroid.sk

Toto je zoznam desiatich finalistov:

Názov: Divín, Kategória: Check In, Autor: Lollpy
Názov: Pena je naj, Kategória: Faces, Autor: Ferife
Názov: Súmrak života, Kategória: Check In, Autor: Peter Kmec
Názov: Perzeid, Kategória: Good Night, Autor: PHE_NOMX
Názov: Radosť z leta, Kategória: Hello, Life!, Autor: MIRIK 123
Názov: Prašný západ, Kategória: Nature, Autor: MYSH
Názov: Pole, Kategória: Nature, Autor: DANIELA37
Názov: Tri prúdy života, Kategória: Nature, Autor: Peter Kmec
Názov: Prague, Czech Republic, Kategória: Check In, Autor: Lollpy
Názov: Zamyslenie sa, Kategória: Hello,Life!, Autor: Peter Kmec

Celkovým víťazom sa stáva fotografia s názvom “Radosť z leta” od autora MIRIK 123! Víťazovi srdečne blahoželáme. Okrem uznania, ktorého sa mu dostalo od odbornej poroty, získava tiež hlavnú cenu v súťaži, ktorou je smartfón Huawei P20! Gratulujeme!

Huawei P20: Pre tie najkrajšie fotografie

Hlavnou cenou, ktorú do súťaže venovala spoločnosť Huawei, je špičkový smartfón Huawei P20. Ten zaujme najmä svojím atraktívnym vzhľadom, ale aj fantastickou výbavou. Dominuje mu krásny, 5,8″ IPS LCD displej s rozlíšením 2244 x 1080 pixelov. Vo vnútri nájdeme špičkový procesor Kirin 970, 4 GB RAM a až 128 GB vnútornej pamäte. Dominantou telefónu je však najmä duálny zadný fotoaparát s rozlíšením 20+12MP a schopnosťou natáčať 4K video. Selfie nadšencov zas určite poteší 24MP predná kamera pre tie najostrejšie “svojky”.

Systém Android 8.0 Oreo je doplnený o peknú a praktickú nadstavbu EMUI 8.0 s množstvom šikovných funkcií. Celá táto zostava je napájaná batériou s kapacitou 3400 mAh, aby ste si všetky skvelé funkcie mohli užívať čo najdlhšie. Keď sa ale telefón napokon vybije, určite vás poteší extrémne rýchle nabíjanie Super Charge, ktoré telefón nabije z 0 % na 100 % za iba niečo vyše hodiny a pol. To však nie je vôbec všetko. Huawei P20 si totiž od septembra môžete zakúpiť v novej farbe Twilight, ktorá mení farbu s dopadajúcím svetlom a pôsobí naozaj exkluzívne. Okrem toho, telefón aktuálne dostanete za špeciálnu cenu 549 EUR, takže v pomere ceny a výkonu ide o skutočného šampióna.

25.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+