MojAndroid

Aktuálny ročník fotosúťaže pre amatérov Huawei Next Image je v plnom prúde a pomaly sa blíži k záveru. Porota už zasadla a vybrala tie najlepšie fotografie v rámci lokálneho česko-slovenského kola. Ich autori získali okrem vecných cien aj postup do celosvetového finále, kde zabojujú o hlavnú výhru – 10 tisíc dolárov.

Aktuálny ročník súťaže Huawei Next Image bol vyhlásený začiatkom tohto leta a v rámci lokálneho kola bolo prihlásených  viac ako 4 tisíc fotografií. Porota mala čo robiť s vyberaním najlepších fotografií v piatich kategóriách. Porota bola pestrá a okrem iných boli jej súčasťou renomovaní fotografi, napríklad Lukáš Kimlička či Eduard Genserek.

Víťazné fotografie si môžete pozrieť naživo

Už v tomto kole sa súťažilo o zaujímavé ceny. Spolu bolo vybraných desať ocenených fotorgrafií, teda prvé dve miesta v každej kategórii. Prvé miesto získalo smartfón Huawei P40, autori fotografií na druhom mieste získali Bluetooth reproduktor. Všetkých 10 autorov zároveň postupuje do globálneho finále.

Ocenené fotografie bude možné vidieť aj naživo na výstave, ktorá prebehne od 15. do 29. augusta v nákupnom centre Eurovea v Bratislave.

Víťazné fotografie

Zatiaľ len 8, u zvyšných dvoch prebieha ich autentifikácia.

Kategória Faces

1. miesto | názov diela: Katka, autor: Lukasz
2. miesto | názov diela: Za sklem, autor: Zdeněk Dvořák

Kategória Good Night

1. miesto | Názov diela: A million star hotel view, Autor: Vojtěch Rodriques

Kategória Hello Life!

1. miesto | Názov diela: Life balance, Autor: faircrow
2. miesto | Názov diela: Plážové radosti, Autor: Losmichalos

Kategória Near Far

1. miesto | Názov diela: Klidná hladina, Autor: Losmichalos
2. miesto | Názov diela: Cestovaní je sen!, Autor: Losmichalos

Kategória Storyteller

1. miesto | Názov diela: Zvířata z cirkusu Jo – Joo, Autor: Zdeněk Dvořák
15.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+