MojAndroid

Profesionálni aj amatérski fotografi majú počas leta o dôvod naviac fotiť so svojím smartfónom. Celosvetová súťaž Huawei Next Image je v plnom prúde a na jej víťaza čaká 10 000 EUR. Okrem toho sa však hrá aj o ďalšie hodnotné vecné ceny. Súťaží sa pritom v šiestich kategóriách, pričom jednou z nich je aj kategória Check-In, kde nájdete najkrajšie fotografie z dovolenkových destinácií či výletov.

Ako robiť najkrajšie fotografie z výletov, dovoleniek a dobrodružstiev?

To najlepšie, čo môžete pred cestou na vašu dovolenku spraviť, je pripraviť sa dopredu. Ak sa chystáte do prírody či na poznávací zájazd, pripravte si všetko potrebné príslušenstvo. Určite sa vám zíde statív, možno aj odolné puzdro na váš telefón. Pre istotu si však nezabudnite ani suché handričky. Boli by ste prekvapení, ako ľahko sa vám v náročnejších poveternostných podmienkach zarosí objektív či celý displej.

Nezabudnite si zabaliť aj selfie tyč, ktorú vám však odporúčame využiť inak, ako ste zvyknutí. Na vrchole útesu vám poslúži ako predĺžená ruka, s ktorou môžete zachytiť kolmý záber na skalnatú stenu. Podobným spôsobom môžete zvečniť aj vtáctvo ukryté v korunách vysokých stromov alebo architektonický skvost z nevšedného uhla pohľadu.

Taktiež je dobré mať už aspoň akú-takú predstavu o tom, čo a kde budete fotiť. Iste, veľa fotografií bude situačných. Ak ale idete na turistiku, zistite si dopredu, z kadiaľ vychádza či kam zapadá slnko. Ak ku krásnym snímkam hôr pridáte úsvit či súmrak, fotografia môže nadobudnúť nový rozmer.

Najviac fotografií vám odporúčame vytvárať počas takzvanej Golden hour (zlatej hodiny). Ide o termín využívaný na označenie hodiny pred západom slnka, kedy vznikajú zábery s jedinečným osvetlením. Keď už sme pri osvetlení, dajte si veľký pozor na to, aby ste na fotke nezvečnili svoj tieň. Ten totiž dokáže celkom pokaziť dojem z výsledného záberu.

Ako spraviť úžasné fotografie z výletov so smartfónom Huawei P20 či P20 Pro?

Práve pri outdoorových aktivitách sa najlepšie prejavia skvelé vlastnosti úradujúcich top fotomobilov Huawei P20 a P20 Pro. Tie majú v rukáve hneď niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu vytvoriť krásne zábery z vašich dobrodružstiev.

V prvom rade naplno využijete pridané režimy, ktoré nájdete v aplikácii fotoaparátu. Samozrejmosťou je kvalitná funkcia panorámy, ktorá vám pomôže zachytiť celú majestnátosť krajiny, pred ktorou práve stojíte.

Ak ale chcete zvýrazniť konkrétny detail, na lepšie vybavenej verzii smartfónu Huawei P20, ktorá disponuje označením Pro, naplno oceníte trojnásobný či až päťnásobný hybridný zoom. Ten dokáže priblížiť vzdialené objekty bez straty kvality výslednej fotografie.

Medzi režimami tiež nájdete možnosť zachytenia nočnej oblohy, čo k tomuto druhu fotografií bez debaty patrí. Stačí nájsť pevné miesto, namieriť fotoaparát na oblohu a nechať softvér robiť svoju robotu. Výsledkom je krásna, jasná fotografia s hviezdami posiatym nebom, ktorá vám navždy bude pripomínať čarovnú noc strávenú v prírode.

Prečo fotografovať so smartfónom Huawei?

Odpoveď je veľmi jednoduchá – pretože môžete vyhrať fantastické ceny. Globálna súťaž Huawei Next Image odmení najlepšiu fotografiu sumou 10 000 EUR! Neváhajte preto a nahrajte aj vaše portréty zhotovené smartfónom Huawei priamo na webstránke súťaže, no nezabudnite ich umiestniť do správnej kategórie – Check-In. Okrem toho ale Huawei odmení aj najlepšiu slovenskú fotografiu.

Tú je potrebné nahrať zároveň do našej FOTOmánie, kde nájdete rovnomennú kategóriu a do tej fotografiu umiestnite. Okrem odmien v celosvetovej súťaži tak hráte aj o najlepšiu slovenskú fotografiu, za ktorú víťaz získa nový smartfón Huawei P20. V oboch prípadoch môžete fotografie nahrávať do 20. augusta, takže máte dosť času na to, aby ste prihlásili svoje najlepšie fotografie z celého leta.

Huawei má ale riešenie aj pre tých, ktorí nemajú k dispozícii smartfón tejto značky a nevedia sa tak do súťaže zapojiť. Stačí, keď vyplníte formulár nižšie a možno práve vás vyžrebujeme a vy získate smartfón Huawei P20 alebo P20 Pro na týždeň. Vďaka tomu budete môcť objaviť všetky jeho fotografické schopnosti a keďže ide o jedny z najlepších fotomobilov súčasnosti, automaticky získavate výhodu v súťaži.

Formulár už neprijíma ďalšie príspevky.

26.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+