MojAndroid

Kauza Huawei a USA je v plnom prúde a až doposiaľ sa pre čínsku spoločnosť nevyvíjala vôbec priaznivo. Po tom, ako sa výrobca dostal na čiernu listinu obchodovania s USA sa začali vynárať mnohé implikácie tohto nariadenia. S Huawei ukončili spoluprácu rôzny výrobcovia hardvéru, organizácia ARM a dokonca bol z programu Android Q Beta odstránený smartfón Huawei Mate 20 Pro. Huawei bol dokonca vylúčený z asociácií SD aj Wi-Fi, a tak bola ohrozená budúcnosť všetkých ďalších mobilných zariadení tejto značky. Teraz však konečne prichádzajú aspoň čiastočne dobré správy a Huawei je znovú súčasťou asociácií SD, Wi-Fi a dokonca sa smartfón Huawei Mate 20 Pro vrátil na zoznam podporovaných zariadení programu Android Q Beta.

Aspoň čiastočná úľava

O opätovnom zaradení spoločnosti na zoznam podporovaných zariadení asociáciou SD sme vás informovali už včera. Teraz sa však objavili nové informácie o tom, že Huawei sa stal znovu členom Wi-Fi aliancie aj JEDEC, čo je organizácia stojaca za globálnymi štandardmi pre microelektronický priemysel. Hoci boj s USA ešte ani zďaleka nie je vyhratý, ide aspoň o drobné víťazstvo a po dlhšej dobe konečne pozitívne správy pre Huawei.

Situácia sa rýchlo mení

Spoločnosť pritom pokladá postup americkej vlády za nezákonný a dokonca sa rozhodla ju žalovať. Uvidíme, ako bude táto naozaj ojedinelá situácia napredovať. Je pravdepodobné, že návrat spoločnosti do zoznamov podporovaných zariadení pre Wi-Fi či SD je spojený s 90-dňovým odkladom zákazu spolupráce amerických spoločností s Huawei, začal platiť krátko po zverejnení oficiálneho zákazu. V každom prípade, o všetkých novinkách vás budeme informovať priamo na našej stránke Kauza Huawei vs USA.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+