MojAndroid

Patenty a patentové spory sú už roky súčasťou sveta mobilných zariadení. Výrobcovia smartfónov sa už tradične navzájom žalujú zo zneužívania patentov. Väčšinou šlo o spory medzi spoločnosťami Samsung a Apple alebo Nokia a Apple. Nedávno ale napríklad spoločnosť Samsung prehrala spor s čínskym výrobcom Huawei. A práve čínsky výrobca Huawei podľa Europského patentového úradu (EPO) si v Európe registroval minulý rok o najviac patentov.

Náš tip
Snapchat má patent na svoje geo-filtre. Chráni sa pred vykrádaním Facebookom

Európsky patentový úrad potvrdil, že Huawei si podal 2398 patentov, čo mu zabezpečilo prvé miesto. Nemecký výrobca Siemens bol druhý s 2220 patentmi, kým juhokórejský výrobca LG obsadil tretie miesto s 2056 patentmi. Viceprezident Huawei Song Liuping povedal čínskym novinám China Daily, že spoločnosť zhodnocuje svoje intelektuálne vlastníctvo a registrácie patentov sú jednou z ciest, ako byť medzinárodne konkurencieschopný. Európsky patentový úrad v Mníchove, ktorý prijal patenty z 38 krajín, potvrdil, že hlavne vďaka Huawei narástol počet patentov z Číny o 16,6 percent. Vďaka tomu má Čína 5. miesto v počte patentov medzi krajinami.

14.3.2018
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+