MojAndroid

Huawei na MWC 2017 pripravuje veľké predstavenie. Okrem nových smartfónov série P9 si na podujatí budeme môcť vyskúšať aj novú generáciu hodiniek Huawei Watch. Potvrdil to samotný CEO spoločnosti, Richard Yu.

Nové hodinky budú samozrejme bežať na najnovšom operačnom systéme Android Wear 2.0. Ostatné špecifikácie nie sú známe, špekuluje sa však o tom, že ponúknuť by mohli aj 3G/4G konektivitu, ktorá však bude podmienená podporou eSIM (slovenskými operátormi nepodporovaná). Istú predstavu o tom, na čo sa budú hodinky Huaweiu zameriavať ukázal aj obrázok, ktorý CEO spoločnosti publikoval na sociálnej sieti Weibo. Ten ukazuje športovca s hodinkami a sloganom “Made for free spirits” – čo vo voľnom preklade znamená “Vyrobené pre slobodného ducha”.

huawei watch

Dá sa teda očakávať, že nové hodinky budú okrem iného určené práve pre monitoring športových aktivít. To ide jedna ruka v ruke s prítomnosťou GPS a merača srdcového tepu, ktorý je dnes štandardnou výbavou väčšiny inteligentných hodiniek. Čo presne však Huawei Watch 2 ponúknu sa dozvieme až na MWC koncom februára.

Zdroj: gsmarena

14.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+