Nedávny zákaz amerického ministerstva obchodu predávať technológie čínskej spoločnosti Huawei zobrali americké spoločnosti vážne a viaceré z nich už s týmto výrobcom ukončili spoluprácu. Najvýznamnejším z nich je samozrejme spoločnosť Google, ktorá stojí za systémom Android. Pridala sa ale aj anglická spoločnosť ARM, ktorá poskytuje technológie pre výrobu procesorov Kirin. Posledným výrobcom je americký Micron.
Spoločnosť odoslala Huaweiu list, ktorým oznámila pozastavenie dodávok čipov využívaných v SSD diskoch alebo pamäťových kartách. Paradoxom je, že toto rozhodnutie uškodí skôr Micronu než Huawei. Podľa finančnej správy spoločnosti tvorili príjmy od Huawei až 13% všetkých príjmov.
Naopak u Huawei nepatrí Micron ani do prvej desiatky najväčších dodávateľov súčiastok. Tú tvoria spoločnosti Foxconn, BYD, TSMC, OuFeiguang, FIH Mobile, Flextronics, SK Hynix, Broadcom, Qualcomm a Universe. Jediným výrobcom pamäťových čipov v desiatke je juhokórejská spoločnosť SK Hynix na siedmom mieste. Práve tá by mohla bez väčších problémov vykryť dodávky amerického Micronu.
Hej ibaže radšej by som mal v telefóne Micron pamäte ako Hinyx. Micron zakaždým dosahovali o niečo vyššie rýchlosti, oproti Hinyx. Samsung ftw
Držím palce Huawei. Konečne treba odrezať Ameriku a vyrábať si to u seba. Radšej pomalší čip i keď nie tak výrazne ako byť rukojemníkom. Amici si myslia že bez nich sa tu svet zrúti.