MojAndroid

Vyklápačky respektíve tzv. véčka s ohybnými displejmi dnes produkujú dve spoločnosti – Samsung a Motorola. Už čoskoro by sa k nim mal podľa portálu GSMArena pridať aj čínsky Huawei. Jeho véčko sa bude nazývať Huawei Mate V.

Predstavenie bude pred Štedrým dňom

Pri svojom tvrdení sa opiera aj o patent Huawei, ktorý odhalil a previedol do grafickej podoby holandský portál LetsGoGigital. Bol podaný ešte v roku 2020 a ukazuje nový typ ohybného mechanizmu. Zaujímavosťou je, že sa v ňom nachádza aj ohybná trubica, ktorá by mala zo smartfónu odvádzať teplo pri vyššej záťaží čipsetu.

Huawei Mate V | Zdroj: GSMArena.com

Špecifikácie ako veľkosť displeja alebo použitý čipset zatiaľ nie sú známe. Nie je ani isté, či bude novinka využívať nový systém HarmonyOS alebo Android bez Google aplikácií. Portál GSMArena však prezradil údajný dátum predstavenia Huawei Mate V. Malo by sa tak stať 23. decembra, čo je tesne pred Štedrý dňom. Spolu s véčkom budú predstavené aj nové smart televízory, laptopy a smart náramok Fit Mini.

Na trhu zatiaľ slávi úspech len Samsung

Ako už bolo povedané, tak na tomto trhu zatiaľ operujú len dve značky – Samsung a Motorola. Úspešná je pritom len prvá. Samsung mal pri prvých generáciách svojich skladacích smartfónov síce problémy, ale posledné véčko Samsung Galaxy Z Flip3 5G sa už podľa predajných čísiel dá nazývať úspešným modelom. Ponúka totiž nielen imidž, ale aj parametre vlajkových modelov.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Iným prípadom je Motorola so svojím posledným véčkom Motorola razr 5G. Prvá generácia na trhu prepadla a v USA sa dokonca musela predávať s 50 % zľavou. A ani druhá s podporou 5G nie je práve úspechom. Hlavným dôvodom je to, že napriek cene nad 1000 eur má parametre smartfónu strednej triedy. Spoločnosť Huawei má tak k dispozícii dva príklady, z ktorých sa môže poučiť, ako má a nemá vyzerať prémiové véčko s ohybným displejom.

Náš tip
HarmonyOS môže byť už čoskoro dostupný aj na vašich zariadeniach

 

5.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+