MojAndroid

Viete, ktoré zariadenie nebolo tento rok ešte predstavené? Huawei Mate 9! Tento tabletofón od Huawei zatiaľ len čaká na svoje odhalenie, a to by sa malo udiať už niekedy v nasledovných týždňoch – pravdepodobne už 8. novembra. Hoci jeho presné parametre zatiaľ nie sú potvrdené, tak už aspoň vieme, ako bude vyzerať. Na internete sa totiž objavila séria renderov Huawei Mate 9, ktorá ho znázorňuje vo všetkých dostupných farbách.

Na základe obrázkov vieme, že novinka ponúkne podobne ako P9 duálny fotoaparát. Aj keď Mate 9 sme mohli vidieť na renderoch už aj predtým, tak doteraz ani jeden z nich neobsahoval označenie “Summarit H 1:2.0/27 APSH” a nápis Leica. To m dáva čo to tušiť o vlastnostiach, ktoré tento fotoaparát ponúkne. Z označenia vieme prinajmenšom vyčítať aspoň to, že bude disponovať objektívom so svetelnosťou f/2.0, ako aj 27-stupňovým uhlom záberu. Záhadné je najmä označenie APSH, ktoré sa odlišuje od toho na P9 (ASPH). Čo to presne znamená nevieme. Už dávnejšie sme ale písali, že Huawei chce svoj duálny fotoaparát inovovať, a to napríklad aj o optickú stabilizáciu. Či ju prinesie už v Huawei Mate 9 zatiaľ ale nevieme na 100% potvrdiť.

mate-9-5

Novinku má podľa doterajších uniknutých informácií poháňať nový typ procesora z domácej dielne. Ten nesie kódové označenie Kirin 960. Malo by ísť o 8-jadrový čip s grafikou Mali-T880, ktorá sa nachádza aj v čipe Kirin 955 poháňajúci Huawei P9. Ostatné špecifikácie zahŕňajú 4GB RAM, 64GB internú pamäť, 8 Mpix prednú kameru, či 6-palcový displej s rozlíšením QHD.

 

28.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+