MojAndroid

Populárny výrobca mobilných a telekomunikačných zariadení Huawei (celým názvom Huawei Consumer Business Group) uverejnil svoje hospodárske výsledky za tretí kvartál tohto roka. Tie napovedajú rast spoločnosti najmä v strednej a vyššej triede mobilných zariadení so systémom Android, pričom značné úspechy spoločnosť dosiahla aj na najvyššej úrovni high-end zariadení. Veľmi populárnym je Huawei Ascend P7ktorého sa globálne predalo už viac ako 3 milióny kusov, pričom výborné výsledky dosahuje aj rozmernejší Huawei Ascend Mate 7ktorého sa od predstavenia (4. septembra tohto roka) predalo už viac ako 1 milión kusov.

Huawei Ascend Mate 7 screen-6

Rast spoločnosti v strednej a vyššej triede je oproti minulému roku až na úrovni 162% a tieto zariadenia tvoria celkovo až 26% portfólia produktov spoločnosti. V tomto štvrťroku dodal Huawei Consumer Business Group spolu 32,03 miliónov kusov prístrojov, vrátane 16,8 miliónov kusov smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast o 26 %. Huawei sa v poslednej dobe zameral na rýchlo rastúcu kategóriu 4G zariadení, v ktorej ponúka okrem spomínaných zariadení aj smartfóny Huawei Ascend G6 a Huawei G750. Spolu tvorili 4G zariadenia až 34% celkového objemu predaných zariadení. Okrem mobilných technológií sa značka Huawei prezentuje aj v spojení s futbalovými klubmi Atlético de Madrid a Galatasaray SK Football Team z Turecka.

Zdroj: Tlačová správa

24.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+