MojAndroid

Huawei síce nemá prístup ku Google službám, no firme sa aj napriek tomu darí veľmi dobre. Minimálne v domovskej Číne, kde predáva obrovské množstvo svojich zariadení. Na Slovensku je to samozrejme slabšie. A to aj napriek tomu, že neprestáva predstavovať špičkové smartfóny s kvalitnými fotoaparátmi. Práve o jednom z nich teraz informoval portál Huawei Central.

Huawei Mate 60 Pro: Hviezda druhého polroka

Zatiaľ čo séria vlajkových lodí Huawei P sa predstavuje väčšinou začiatkom roka, tak sérii Huawei Mate patrí druhá polovica roka. Podobne, ako napríklad skladacím Samsunguom či novým iPhonom. Aktuálny Huawei Mate 50 Pro sa predáva aj na Slovensku a v našej recenzii sme veľa výhrad nemali. Ide o špičkové zariadenie, ktoré sa výbavou minimálne vyrovná ostatným vlajkovým lodiam.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Jeho nástupcovia, séria Huawei Mate 60, bude podľa najnovších informácií trochu meškať. Predstavenie by sa totiž malo konať v septembri alebo októbri tohto roka. Pravdepodobne až po predstavení nových iPhonov. Samsungy to stihnú podstatne skôr, keďže nové Flipy a Foldy uvidíme už zajtra.

Dynamic Island na spôsob Huawei

Medzi najväčšími novinkami, ktoré mal prichádzajúci Mate 60 Pro priniesť, je akási vlastná obdoba obľúbeného Dynamic Island, ktorý poznáte z iPhonov. Tejto téme sa podrobnejšie venoval portál GSMArena. Aplikácií, ktoré dokážu oblasť fotoaparátu na Androidoch premeniť na niečo podobné, tu už síce máme dosť, no žiadny výrobca to zatiaľ neimplementoval priamo do systému.

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei by mohol byť v tomto smere úplne prvý. Či to je dobré rozhodnutie a ako to bude fungovať, uvidíme až vtedy, keď ho budeme reálne držať v rukách. Očakávame, že Huawei Mate 60 Pro by mohol prísť aj na náš trh, no potvrdené to zatiaľ nemáme.

Novinka by tiež mala priniesť satelitné pripojenie a fotoaparáty budú opäť patriť medzi špičku. Veď aktuálny Huawei P60 Pro je v hodnotení fotoaparátov na webe DXOMARK na úplne prvom mieste.

Náš tip
Huawei nova 11: Top výbava pre mobilné hranie za polovičnú cenu vlajkovej lode
25.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+